Krabí zjevení: Podivné příběhy ze starého Japonska přehled

Krabí zjevení: Podivné příběhy ze starého Japonska
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/420590/bmid_krabi-zjeveni-podivne-pribehy-ze-st-qtr-420590.jpg 4 74 74

Strašidelné příběhy jsou v Japonsku velmi oblíbené; k největšímu rozkvětu tohoto žánru došlo v období Edo. Na starší historky o neobyčejných či nadpřirozených bytostech navázali moderní japonští autoři, ať už vlastní tvorbou nebo sběratelskou činností. Ke sběratelům tajuplných příběhů o podivných a neuvěřitelných jevech patří i autor této mimořádné knížky.... celý text

Literatura světová Horory Příběhy
Vydáno: , Pragma

Nihon no kaidan II.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Krabí zjevení: Podivné příběhy ze starého Japonska. Přihlašte se a napište ho.

666Jitka
15.07.2022 3 z 5

Sbírka starých pověstí a tajemných příběhů z dávných dob Japonska je sepsaná nenáročnou sdělnou formou. Většina příběhů v sobě nese morální ponaučení, některé přinášejí vyprávění o různých strašidelných příhodách. Ráda jsem si přečetla další podivné historky z jiného konce světa. V jednom kousku lze poznat studiovou pohádku z roku 1985 Jamamba v hlavní roli s Pavlem Trávníčkem, u které jsem se jako malá hezky bála.

Alma-Nacida
14.02.2022 3 z 5

Tak to bylo opravdu velmi podivné, spíš než strašidelné. Zas narážím na kulturní bariéry. ;)

drakamena
23.01.2022 4 z 5

Krátké nadpřirozené nebo kriminální příběhy ze starého Japonska. Hlavně zajímavý náhled do toho, co jiné národy považují za strašidelné.

Knižní novinky (47. týden)

17.11.2019

Knižní novinky (45. týden)

03.11.2019

Kniha Krabí zjevení: Podivné příběhy ze starého Japonska v seznamech