Za Marie Terezie: Zamilovaný dragoun přehled

Za Marie Terezie: Zamilovaný dragoun https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233492/mid_za-marie-terezie-zamilovany-dragoun-233492.jpg 4 125 125

Život na vesnici v době panování císařovny Marie Terezie vypadá celkem poklidně, jako by jedinou mrzutostí byla robota na panském a jediným povyražením tancovačka v hospodě. Ale ve skutečnosti je to jinak. Hanči z největšího statku nutí otec do sňatku proti její vůli a Vojtu, sirotka, který se po Hanči může uvzdychat, chce zase otčím připravit o střechu nad hlavou. Práci mu usnadní právě Hančin otec, který nechá Vojtu odvést ke dragounům, aby mu za Hančí neběhal. Takovou nespravedlnost nemůže Bára nechat jen tak. Jenže peníze na to, aby Vojtu z vojny vyplatila, nemá. Pak si vzpomene na písničku, ve které se zpívá sama královna ceduličku psala, aby šohajka z té vojny dostala, a rozhodne se, že Vojtovi vyprosí milost přímo u Marie Terezie. Do Vídně ovšem musí pěšky, cesta je dlouhá a nebezpečná, kdo ví, jestli se tam vůbec dostane...... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Za Marie Terezie: Zamilovaný dragoun. Přihlašte se a napište ho.

Kikulka97
22.07.2023 4 z 5

Opěr perfektně propracovaný příběh, líbí se mi, že nemá úplně šťastnýý konec a víme, že v budoucnu nás bude čekat pokračování.

Štěpinambura
14.05.2023 5 z 5

Opět se jedná o jednu z těch nejúžasnějších knih, jaké jsem četla!

martin č.
03.11.2022 5 z 5

Dobrý popis "doby temna" na českém venkově.
Jediná bárovka, která není samostatně ukončena a bez přerušení děje v minulosti pokračuje ve dalším díle.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Za Marie Terezie: Zamilovaný dragoun v seznamech

v dalších seznamech2x