Kosáku, co to máš v zobáku přehled

Kosáku, co to máš v zobáku https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445703/bmid_kosaku-co-to-mas-v-zobaku-aIM-445703.png 3 3 3

Kdyby nebohá žížala tušila, kam se vydává, zůstala by raději skrytá v zemi, mezi kořínky petrklíčů a mějemi. Datel si udiveně ťuká na čelo: Tuk! Ťuk! Ťuk! Mezi ptáky se jí zachtělo? Orlí let. Ostříží zrak. Dravčí spár. Do toho chvástavý chřástal ječí. Kuku! Kuku! Kuku! Vajíčko v mém hnízdě je čí? Všude číhá samé nebezpečí. Nenasytný čáp, ale ani drozd není hladu prost. Hlavně, žížalo, pozor na kosáka!... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kosáku, co to máš v zobáku. Přihlašte se a napište ho.

lordes7975
16.03.2021 4 z 5

Nejedná se o klasické „rozkládací“ leporelo, formátem je to listovací kniha pro nejmenší s velmi tvrdými listy.
Kouzelné říkanky o ptáčcích- spoustu z nich je možné potkat na krmítku, jiní (drop) jsou bohužel spíše pohádková a neuvidíte je ani v ZOO (narozdíl od orla). (Asi nepojedete s malým ornitologem pozorovat dropí tance do maďarských stepí, že? :D )

Jediné co bych knize vytkla je příliš pastelová kresba. Ptáci jsou krásně poznat do rodu v siluetách i barvách (nejde o „univerzální ptáky“) a vlastně by stačila jen černá obrysová linka, aby celá stránka barevně nesplývala. Takhle má na některých stránkách dost co dělat i dospělý čtenář aby odlišil která hnědá je pták a kde už je strom.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kosáku, co to máš v zobáku v seznamech

v dalších seznamech1x