Kořist a žold 1396 přehled

Kořist a žold 1396
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/533224/korist-a-zold-1396-65e0878b5389b.jpg 5 2 2

Na Moravě ustávají boje mezi znesvářenými markrabaty a rytířům, doposud bojujícím na jedné či druhé straně, dochází, že se budou muset poohlédnout po jiném zdroji obživy. Vydají se Jan Sokol z Lamberka a Hynek Suchý Čert z Kunštátu a Jevišovic znovu na lapkovskou dráhu, či se naopak postaví na stranu těch, co hledají ochranu před loupeživými hordami? A zůstanou loňské roztržky s řádem německých rytířů bez následků, nebo si to křižáci nenechají líbit? Myslet si, že se začátkem mírových jednání utichne v zemi řinkot zbraní, by bylo naivní.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kořist a žold 1396. Přihlašte se a napište ho.

JaKnap
26.05.2024 5 z 5

První díl se mi hodně líbil a byl jsem zvědavý na ten druhý. Děj navazuje na předchozí knížku, ale dá se to číst i samostatně. Zase je to o Janovi z Lamberka a Hynkovi z Jevišovic. Víc se tu objevuje i Vok z Holštejna. Přibyly další postavy a dějové linky se hezky proplétají. Oproti první knížce, kde se pátralo, ve druhém díle se víc loupí a válčí. Dávám palec nahoru.

nero 13
07.03.2024 5 z 5

(SPOILER) I druhý díl o osudech Hynka Suchého Čerta a Jana Sokola z Lamberka je plný děje a akce a do popředí se nám dostává i rodina pánů z Holštejna kteří spolupracují s Hynkem a Janem Sokolem v jejich bojích proti řádu Německých rytířů a jejich spojencích z Moravy i Rakouska. Zúčastníme se oblehání dvou hradů, v jednom případě jako oblehatelé, a v druhém jako obránci, a já se stejně jako u prvního dílu divím jak se to vše vešlo do díla které má jen 166. stran, jiní autoři by na to potřebovali minimálně dvojnásobný počet stránek.
Mimochodem se zde dozvíme jak nejspíš zemřel vévoda Jan Zhořelecký, bratr Václava IV. a Zikmunda Lucemburského a kdo za tím stál, no a nezbývá než si počkat na pokračování.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kořist a žold 1396 v seznamech

Jaroslav Ráček