Kořist přehled

Kořist
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/392072/bmid_korist-l9Y-392072.jpg 4 73 73

Sága rodu Courtneyů série

Francis Courtney připlouvá ke břehům Afriky, aby pomstil smrt svého otce. Hamižní obchodníci a obávaní piráti, kteří pobřeží obývají, v podstatě představují vřelé uvítání ve srovnání s nebezpečím, jež vychází z rodinného kruhu. Setkání příbuzných rozdrásá staré rány a vyústí v tuhý boj, v němž se odráží hříchy předchozí generace.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: ekniha , Alpress

The Tiger's Prey , 2017

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kořist. Přihlašte se a napište ho.

ropotamo
26.07.2022 4 z 5

Typický Wilbur Smith, trocha napětí, trocha romantiky, na závěr happyend. Pohodovka na letní relax u bazénu

mi-380
02.06.2022 4 z 5

William, Tom, Guy a Dorian, čtyři bratři, synové lorda Henryho/Hala. Strom života rodiny Courtney se dá na „těch internetech“ najít, dobrá pomůcka pro nadšence, který má v plánu zvládnout všech 21 románů, většinou nadprůměrně obsáhlých. Tohle je čtvrté pokračování, z Afriky se přesouváme do Indie, po KOŘISTI touží piráti, všechny Východoindické společnosti i drobní lumpové. S tímhle pozadím autor zamotává osudy čtyř rozdílných bratrů a jejich potomků do dramat po vzoru antických tragédií, kde bratr nezná bratra, syn otce, a pokud ho zná, pak ho i přesto musí zabít. Znovu oceňuji způsob, jakým si autor se čtenářem pohrává: povahy hrdinů mají do stoprocentní šlechetnosti stejně daleko jako jejich rodná Anglie od Indie, a na slušnou délku jejich života bych se bál vsadit i tu poslední libru, co mi zůstala z výletu a teď na mě pomrkává z poličky nad stolem.
Audiokniha, Martin Zahálka umí vyvolat správnou atmosféru: bručí, hromuje a nebojí se i kňourat.
85 % (zatím 44 hodnotících s průměrem 83 %).

Kacatko86
27.04.2022 3 z 5

(SPOILER) Autora mám ráda, píše čtivě, ale jak se snaží knihou vyplnit mezery nebo pospojovat jednotlivé rodové větve, dopouští se spousty chyb, které pozornému čtenáři neuniknou. Škoda, za mě jeden ze slabších příběhů, i z důvodů, že děj se odehrává mimo Afriku.
SPOILER
V knize se setkává Tom se svým synovcem Francisem (syn Černého Billyho) a synem Christopherem (nevl. otec je dvojče Guy). Je vidět, že svět je malý a o náhody v něm není nouze.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kořist v seznamech

v Právě čtených2x