Korespondence Fradika Mendese přehled

Korespondence Fradika Mendese https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/421574/bmid_korespondence-fradika-mendese-xOw-421574.jpg 4 1 1

Kniha představující neznámou tvář portugalského klasika (1845–1900) sestává z dochovaných dopisů čerstvě zesnulého „nejzajímavějšího Portugalce 19. století“, uvedených osobní vzpomínkou jeho přítele. Carlos Fradique Mendes je zde velmi konkrétně určen jako dandy, rentiér, kosmopolita, dobrodruh, polyhistor a odmlčevší se básník, přesto však lze mluvit o „korespondenci jedné abstrakce“. Na pohled autentický vydavatelský počin totiž navazuje na romantickou tradici „nalezeného rukopisu“ a od Fradikovy schopnosti dočasně přitakat rozličným absolutním pravdám je už jen krok k modernistické heteronomii, bujení nezávislých tvůrčích osobností v jediném autorském subjektu. Prozatím se nám pod rouškou reality, která je fikcí, s neodolatelným humorem předkládá ironická suma západního myšlenkového světa konce 19. století a v konfrontaci s ním se klade se otázka pravé portugalské identity. Doprovodnou studii napsala Vlasta Dufková.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Triáda

Cartas inéditas de Fradique Mendes , 1900

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Korespondence Fradika Mendese. Přihlašte se a napište ho.

douchová
08.01.2020 4 z 5

Tento autor mne velmi příjemně překvapil. Součástí knihy je i velmi rozsáhlý a zasvěcený doslov.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Korespondence Fradika Mendese v seznamech