Korespondence Albrechta Pětipeského z Chýš a Egrberku z let 1570-1596 přehled

nehodnoceno
Korespondence Albrechta Pětipeského z Chýš a Egrberku z let 1570-1596
https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406284/bmid_korespondence-albrechta-petipeskeho-xPP-406284.jpg 0 0 0

Kniha se zabývá osobností předbělohorského bratrského rytíře Albrechta Pětipeského z Chýš a z Egrberku. Je rozdělena do dvou samostatných oddílů - odborná historická studie a edice korespondence. V první části je osobnost Albrechta Pětipeského zkoumána úhlem pohledu základních tematických okruhů života raně novověkého šlechtice (rodina, kariéra, majetek) a ve vybraných sociálních interakcích, které jsou reflektovány v dochované osobní korespondenci (dobré přátelství, spory, poručenství, úvěrové podnikání). Druhá část zpřístupňuje formou kritické edice korespondenci Albrechta Pětipeského z let 1570-1596 a vybrané písemnosti soukromo-právního charakteru. Všechny písemnosti jsou vydány v plném znění a opatřeny poznámkovým aparátem. Ediční část uzavírají rejstříky (jmenný, místní, věcný) a soupis pramenů a literatury.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Korespondence Albrechta Pětipeského z Chýš a Egrberku z let 1570-1596. Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Korespondence Albrechta Pětipeského z Chýš a Egrberku z let 1570-1596 v seznamech