Konyvran 2: Tiene přehled

Konyvran 2: Tiene https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56390/konyvran-tiene-56390.jpg 4 51 51

Konyvran série

Mágia mesta Wellmet je po nedávnom útoku veľmi slabá a čarodejnícky učeň Konyvran prišiel o svoj locus magicalicus. Bez tohto zázračného kameňa nemôže nadviazať kontakt s mágiou. Obyvateľov mesta pritom začínajú ohrozovať útoky záhadných Tieňov, ktoré svoje obete premieňajú na kameň. Konyvran sa spolu s dcérou wellmetskej vojvodkyne Rusou pokúša odhaliť ich pôvod. Zdroj zla však zrejme leží v ďalekom púštnom meste Deš, ktorému vládne mladý čarodejník lord Jágus. Čo bude mať u čarodejníckeho kráľa väčší úspech - Rusina diplomacia, alebo Konyvranove zlodejské prsty? Na čo v skutočnosti slúžia Jágusove temné bane? A aké zlo sa skrýva v tajomnej púštnej pevnosti?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Junior (SK)

The Magic Thief: Lost

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Konyvran 2: Tiene. Přihlašte se a napište ho.

Braenn
09.03.2023 3 z 5

Druhý díl mě po úžasně rozjetém prvním trochu zklamal. Dějové skoky, naivní nelogičnosti, prvoplánovité zvraty děje, nevyužité zajímavé linky a postavy... Výprava do vzdáleného pouštního města s naprosto jiným klimatem než Wellmet vypadala, jako by si vyjeli na nedělní výlet z Prahy na Karlštejn, v poledne tam a večer zpátky. Tu věc s magií jsem taky úplně nepobrala, jestli to byla hlavní zápletka, zanechala ve mě míň dojmů než scéna se setkání s žabí bábou u studně. Zkrátka... hm. Doufám, že třetí nebude mít sestupnou tendenci. Nicméně dětem se to stále líbí a pořád dávám palec nahoru za postavu zlodějíčka. Nezklam mě, Konyvrane!

heliiinka
20.07.2021 4 z 5

V něčem mi druhý díl přišel moc hrr. A chybělo mi pár vysvětlení zvláště, co se fungování magie týče.
Přesto je to pořád krásný dobrodružný příběh s milými postavami.

Alethea_k
06.03.2021 4 z 5

Je to nedokonalé, protože je to psané pro děti, ale i dospělý člověk v tom dokáže najít kouzlo. Na odpočinek ideální :)
Ocenila jsem, že se neustále naznačuje, co se dělo v prvním dílu, protože si to po několika letech nepamatuju :)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Konyvran 2: Tiene v seznamech

v Právě čtených1x