Kontexty vzdělávání v postmoderní situaci přehled

Kontexty vzdělávání v postmoderní situaci
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/301689/bmid_kontexty-vzdelavani-v-postmoderni-s-GjH-301689.jpg 5 1 1

Kniha se na pozadí proměny společenského a vědního paradigmatu zabývá vybranými aspekty postmoderní situace ve vzdělávání. Pozornost je věnována filosoficko-etické perspektivě postmoderny, jež byla v pedagogice spojena s krystalizací nových, radikálně demokratických vzdělávacích perspektiv. Dále je charakterizována proměna paradigmatu vědy v post-kuhnovském období a nahlédnuta situace pedagogiky v podmínkách epistemologického relativismu, kulturní diverzity a pluralizace pedagogického myšlení. Konečně jsou na příkladu univerzity a nároků kladených na učitelskou profesi nastíněny důsledky průniku neoliberální doktríny do vzdělávání v podmínkách ekonomické a technické globalizace.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kontexty vzdělávání v postmoderní situaci. Přihlašte se a napište ho.

Philosopher
23.02.2023 5 z 5

Výborne spracovaná a prehľadná monografia. Vhodná aj ako dostatočne komplexný úvod do problematiky postmodernizmu v edukačných súvislostiach pre študentov.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kontexty vzdělávání v postmoderní situaci v seznamech

2016  100%Kontexty vzdělávání v postmoderní situaci
2024  %Sociální pedagogika: Věda, praxe a profese v souvislostech