Konec světa v Breslau přehled

Konec světa v Breslau https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42642/konec-sveta-v-breslau-42642.jpg 4 18 18

Eberhard Mock série

Breslau 1927.Dámy z vyšší společnosti se ve svých přepychových bytech oddávají vášni k hudbě a občas i orgiím.V hospodách vysedávají zpustlé postavy, v zadních místnostech se šňupe kokain a samozvaný prorok Alexej Orloff předpovídá konec světa. V této atmosfeře je ve městě spáchána série strašlivých, do posledního detailu naplánovaných vražd. Vyšetřováním je poveřen kriminální rada Eberhard Mock. Je považován za " ohaře " s neomylným instinktem, který je ale znovu a znovu narušován jeho slabostí pro alkohol. Mock by se v těchto dnech nejraději plně věnoval svému koníčku - studiu latinské literatury, místo toho však musí v městských archivech studovat prastaré dokumenty, které by ho měly přivest na stopu vraha...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Koniec świata w Breslau , 2006

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Konec světa v Breslau. Přihlašte se a napište ho.

Eicherik
13.08.2023 5 z 5

Tak tohle byla jízda. V druhém dílu se vracíme v čase do období Výmarské republiky. Hodně mi to atmosférou připomínalo Babylon Berlín, s tím největším rozdílem, že Eberhard Mock není Gereon Rath. Mocka si totiž není snadné oblíbit. Tenhle díl se mi líbil víc, než ten první a těším se na další pokračování, v kterém se posuneme v minulosti ještě o kousek zpět.

Majto
11.07.2022 3 z 5

Nebolo to úplne zlé, no predošlá kniha Smrť v Breslau sa mi páčila viac.
Aj mne tu chýbalo viac vyšetrovania a súkromia tu bolo nad mieru. Možno, keby to bolo v opačnom pomere, bola by to skvelá kniha. No aj tak ešte dám šancu aj následujúcej (už je kúpená).

hanap
23.02.2020 2 z 5

Kniha se mě nelíbila, strácela jsem se v textu, kriminální rada mně byl protivný, jeho manželka taky. Kriminalistického tam bylo snad jen okrajově, nedočetla jsem, tak ani nevím, kdo vraždil.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Konec světa v Breslau v seznamech