Uteč rychle a vrať se pozdě přehled

Uteč rychle a vrať se pozdě https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314410/mid_utec-rychle-a-vrat-se-pozde-g0Z-314410.jpg 4 98 98

Komisař Adamsberg série

"Komisař Adamsberg se za pomoci svých poněkud neotřelých metod (a též za pomoci poněkud zvláštního kolegy Danglarda) pokouší přijít na kloub záhadě, která jako by se do dnešních dní vyloupla ze středověku. Začíná to celkem nenápadně: nejprve vysloužilý bretonský námořník Joss, jenž na jednom pařížském náměstíčku obnovil pradávné vyvolávačské řemeslo, začne mezi zprávami, které má oznámit světu, nacházet podivné, těžko srozumitelné a temné vzkazy. Poté kdosi na dveře ve vybraných domech čmárá tajemné obrácené čtyřky. A pak se začnou objevovat mrtvoly…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Argo

Pars vite et reviens tard , 2001

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Uteč rychle a vrať se pozdě. Přihlašte se a napište ho.

Vesper001
04.04.2024 4 z 5

Po letech jsem se vrátila k případům komisaře Adamsberga, čekala jsem, až zapomenu, kdo je vrah, abych si vyšetřování užila. A musela jsem si dlouho počkat. „Morový“ případ je geniálně vymyšlený a zajímavý. A komisař zajímavý i inspirativní. „Já oceňuju ztracený čas podle jeho skutečné hodnoty.“

mataj
26.11.2023 5 z 5

Další Adamsbergův případ je opět neuvěřitelně nápaditý a srší originalitou. A to jednak způsobem prováděných "vražd", celkovou zápletkou ale hlavně okruhem zvláštních, osobitých ale velmi sympatických postav. Čtení jsem si neskutečně užila.

Chesterton
01.07.2023 5 z 5

"Joss by nikdy neposkytl důvěru věcem, stejně jako lidem nebo moři. Ty první vás připraví o rozum, druzí o duši a třetí o život."

Opravdu parádně "jiná" detektivka s dokonalými samorosty. Otevřela jsem Vargas po roce. První rande jsme měly na Rhodu, druhé u Atlantiku v Portugalsku :o)
Zpočátku bylo 'co to jako je toto?', ale rychle si vše sedlo a už jsem si jen užívala originality, vtipu a luxusních detailů. Rozuzlení pocitově nepatrně překombinované, ale třeba je na vině moje nižší soustředěnost?
Velice dobrý relax.

"Adamsberg nadarmo vysvětloval, že ztrácet čas není nikdy ztrátou času."
4/5

Listopadové knižní novinky

14.11.2016

Ocenění knihy (3)

2004 - Deutscher Krimi Preis (1. International)
2002 - Grand prix des lectrices de Elle (Crime fiction)
2002 - Prix des libraires

Kniha Uteč rychle a vrať se pozdě v seznamech

v dalších seznamech2x