Kolty bez pozlátka přehled

Kolty bez pozlátka https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/75675/kolty-bez-pozlatka-75675.jpg 4 40 40

Známý autor satirického Limonádového Joe napsal tentokráte seriosní vyprávění o třech populárních pistolnících Divokého západu, kteří kdysi v revolverových mythech, pokřiveni falešnými retušemi, vzněcovali fantasii mládí. Jsou to příběhy Divokého Billa Hickoka, Billy Kida a Jesse Jamese, líčené (pokud byly autoru prameny dostupny) tak, aby historická pravda a skutečnost co nejhodnověrněji vystoupila. Je tu nejen zachycena životní dráha těchto osob, ale také doba, tehdejší způsob života, vývoj osobnosti v určitých společenských a historických podmínkách. Autentické fotografie, doprovázející text, pomáhají dokreslit reálnou představu, na rozdíl od barvotiskových rodokapsových seriálů falešné romantické legendy.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kolty bez pozlátka. Přihlašte se a napište ho.

maryzka
05.07.2023 2 z 5

Tak jak vidno : Kovbojové, indiáni prohánějící se prérii tak moc svatouškové nebyli

draka
13.03.2022 5 z 5

Dnešní generace kluků má již asi jiné hrdiny, moc si nehraje na indiány a pistolníky. Zatímco my jsme je obdivovali, přímo hltali, nevynechali žádný filmový western, knížek moc nevycházelo, četly se rodokapsy. Tato byla jedna z knih, která se půjčovala mezi kamarády z ruky do ruky. Je to velmi čtivě napsaná a vzrušující četba i po letech.

kilometr
29.01.2021 5 z 5

Velice poutavě napsaná kniha.Zatoužil jsem při jejim čtení vydat se na Divoký západ s kolty nabitýmy u pasu.90%.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kolty bez pozlátka v seznamech