Kolos: rukopis Braga Bragessona přehled

Kolos: rukopis Braga Bragessona https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66676/kolos-rukopis-braga--66676.jpg 5 15 15

Psychologický, filozofický i milostný román norského autora rozvíjí příběh muže, který se dokázal postavit vůlí a duševní silou proti nemoci, justičnímu omylu a v mezní situaci svádí boj s rozzuřeným živlem v norských velehorách. Dílo, jež se zamýšlí nad člověkem a jeho posláním na této zemi.

Literatura světová Romány Filozofie
Vydáno: , Svoboda

Koloss , 1964

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kolos: rukopis Braga Bragessona. Přihlašte se a napište ho.

Zemlja
14.04.2024 5 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout od čtení, i když jsem byla na lyžáku a o zábavu nebyla nouze. Silný příběh o nezdolnosti ducha.

MarieVanda
27.11.2023 5 z 5

Krásná kniha!!!
Poprvé jsem četla, když mi bylo asi 35, teď už je mi 72 a vrátila jsem se k ní pětkrát! To mluví za vše, ne?!

grillica
23.12.2015 5 z 5

Norsko, 60. léta. Kolosální osud hlavního hrdiny Braga. Musí bojovat s nemocí, sám se sebou, se soudy, se samotou i pěkně drsnou zimní norskou přírodou. Román, který se odehrává v 60. letech v Norsku, je román s velkým R. Příběh je skvělý. Zajímavá myšlenka viny pasivní společnosti za zločiny jednotlivce. Milostná linka je přímo dechberoucí. Ještě hodně dlouho ve mně zůstane ta melancholie po dočtení opravdu hodně dobré knihy. -- Je to autorova prvotina, v Norsku za ni dostal cenu a byla přeložena do mnoha jazyků. Napsal toho mnohem víc, ale tohle jediné vyšlo v češtině. Přitom v doslovu jsou zmíněna další poměrně zajímavá díla, škoda.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kolos: rukopis Braga Bragessona v seznamech

v Právě čtených1x