Koleje přes Šumavu přehled

Koleje přes Šumavu https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107270/koleje-pres-sumavu-107270.jpg 4 1 1

Kniha seznamuje milovníky železnic s historií a současným provozem na tratích JZ Čech. Zaměřuje se na šumavské železnice. Nejdřív se věnuje nejstarší trati na evropském kontinentě - koněspřežce z Českých Budějovic do Lince, poté se svezeme z Vimperka do Volar přes nejvýše položenou železniční stanici v Čechách, projedeme se kdysi nejdelším českým tunelem na trati z Klatov do Železné Rudy, navštívíme německé sousedy díky trati Volary – Nové Údolí, seznámíme se s někdejší lesní železnicí v Arnoštově a na závěr se zajedeme vykoupat z Rybníka do Lipna nad Vltavou.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Koleje přes Šumavu. Přihlašte se a napište ho.

Hani77
31.01.2019 4 z 5

Knihu jsem dostala před cca 11 lety,ale nikdy jsem ji nečetla. Donutila jsem se jen díky Výzvě a nelituji. Jedná se o popis 6 šumavských tratí. Některé technické údaje mě nebavilo číst, ale od toho už literatura faktu je, že nepotřebujeme znát všechno ☺. Myslím, že knihu ocení spíše ti, kteří tuto oblast znají, ale informace o koňce z ČB do Lince jsou poučné pro každého.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Koleje přes Šumavu v seznamech