Kód 7 - Koniec zla přehled

Kód 7 - Koniec zla
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309988/bmid_kod-7-koniec-zla-8L9-309988.jpg 3 18 18

Príbeh Kódu 7 sa odohráva v himalájskom kráľovstve Bhután - krajine, ktorá má ako jediná na svete oficiálnu štátnu doktrínu hrubé domáce šťastie a nie hrubý domáci produkt. Autor na základe osobnej skúsenosti prichádza k poznaniu, že je to azda jediná krajina, v ktorej ryba od hlavy nesmrdí, ale naopak - vonia. Známi hrdinovia z románov Kód 1 a Kód 9 Michal a bohyňa Kumari spoločne s reálnymi postavami, akými sú dalajláma alebo bhutánsky kráľ, nekompromisne odolávajú silám zla. Vyvracajú mýtus našej civilizácie o prospešnosti „boha neustáleho rastu". Autor odvážne tvrdí, že tento boh vyhovuje najmä nenásytným bankám, mediálnym manipulátorom a mocichtivým politikom.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kód 7 - Koniec zla. Přihlašte se a napište ho.

houbaaa
05.04.2019 3 z 5

Z celé trilogie Kódů určitě nejslabší část. Místy až přihlouplé dialogy a nerealistické scény. I tak bych ale rád žil ve světě, který autor popisuje a na konci knihy nastoluje. Pojďme si každý doma udělat svůj malý Bhútán!

starman
19.09.2017 2 z 5

Po Kóde 9 a Kóde 1 obrovské sklamanie. Miestami nesmierne slaboduché dialógy, neuveriteľná naivita a utopický koniec so sci-fi prvkami, to už bolo priveľa aj na mňa. Kód 7 mal byť zavŕšením trilógie, ale skôr sa stal jej náhrobným kameňom. Pri čítaní som pravidlne zaspával. Škoda.

petenka
29.07.2017 3 z 5

Velmi pekne myslienky, aj ked s tymi negativnymi frekvenciami to podla mna prehnal....neskor som zistila, ze take nieco fakt existuje

Knižní novinky (2. týden)

10.01.2021

Kniha Kód 7 - Koniec zla v seznamech