Kocúr Krištof přehled

Kocúr Krištof
https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433736/bmid_kocur-kristof-Gxp-433736.png 4 4 4

Objal som ho okolo pása. Bolo to ako objímať leva. Ten kocúr vážil najmenej tonu. „Pozri,“ začal Krištof, keď vytiahol pazúry z mojej prikrývky. „Nemôžem odísť, kým ti nepomôžem. Ja som pravidlá nevymyslel.“ „Kto ich teda vymyslel?“ Krištof na mňa hľadel očami pripomínajúcimi zelené koráliky. Položil mi predné laby na plecia. Voňal mydlom, mačacou mätou a oceánom v noci. „Ty, Jackson,“ odvetil. „Ty vymýšľaš pravidlá.“ V Jacksonovom živote sa znenazdajky zjaví Kocúr Krištof, aby mu pomohol v ťažkých chvíľach. Je veľký, úprimný, no vymyslený. A myslíte si, že nejaký vyfantazírovaný kocúr dokáže vytrhnúť človeka z biedy? Láskyplný príbeh o tom, aké nevyhnutné je mať priateľov, či už skutočných, alebo vymyslených.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (SK)

Crenshaw

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kocúr Krištof. Přihlašte se a napište ho.

Jirinamac
18.08.2020 3 z 5

Jackson žije se svou sestrou a rodiči v dost bídných podmínkách. Rodiče nemají práci a tak se potloukají jak to jde, přišli o bydlení, spí v autě a žijí ze dne na den. V jeho představách vidí kocoura, kterého nikdo jiný nevidí a hovoří s ním. Je to jeho imaginární přítel, kterému může svěřit své pocity. Knížku jsem začala číst kvůli slovenštině, abych si oživila jazyk a čekala jsem něco veselého, ale tento příběh je dost smutný.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kocúr Krištof v seznamech

Katherine Applegate