Císařská vyhlídka přehled

Císařská vyhlídka https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350163/bmid_cisarska-vyhlidka-dEg-350163.jpg 4 244 244

Kočár do neznáma série

< 5. díl

Hermína po tragickém roce 1794 přebývá v ústraní na východočeském panství. Provinční život ji však začíná nudit, zvláště ve chvíli, kdy se její sestra s manželem přesouvají do Toskánska, kde zdědili rodinné sídlo. Evropu mezitím zmítají války a Francie se stává nejmocnějším státem starého kontinentu. Geniální vojevůdce Napoleon Bonaparte si podmaňuje jednu oblast za druhou, země prosperuje a národ ho zbožňuje. Když je roku 1804 korunován na císaře, chce váhu svého dvora zvýšit přizváním staré rodové šlechty. To je pro Hermínu šance, kterou v žádném případě nechce propásnout, třebaže cena může být hodně vysoká…... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Císařská vyhlídka. Přihlašte se a napište ho.

likaf
05.04.2024 5 z 5

Krásná série, moc dobře se kniha četla. Škoda, že není ještě pár dílů. Doporučuji.

animovanej medv
22.02.2024 5 z 5

(SPOILER) Za mě nejlepší díl, ale je to ovlivněno tím, že mám ráda šťastné konce.
Jindřich mě zklamal, ale asi to bylo nevyhnutelné, pokud Hermínu tak moc miloval a ona jeho ne. Chápu jeho rozhořčení nad jejím výletem do Francie, taky mi to nedávalo smysl. Ale pak se choval jako srab a malé ufňukané dítě, to mi nikdo nevymluví.
Bavila mě linka s Agátou a fakt mě překvapilo, jak se její výchova vyřešila.

Jo a taky by mě dost zajímal nějaký detailní příběh Agáty.

Celá série mě velmi přitahovala svojí velmi příjemnou atmosférou a historickým zasazením.

kristie
19.02.2024 5 z 5

AUDIOKNIHA
Tak moje putování s Hermínou také skončilo. A musím říct, že mě to mrzí, ač samozřejmě chápu, že je potřeba skončit zavčasu. Nádherná série, skvělá interpretace v audio verzi. Celá série je pro mě objevem roku 2023. Teď jen najít něco alespoň podobně dobrého.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Císařská vyhlídka v seznamech

v Právě čtených1x