Kniha z přírody přehled

Kniha z přírody
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/151181/kniha-z-prirody-151181.jpg 4 7 7

Kniha básní v próze obsahuje téměř sto črt, jimiž autor zasvěcuje čtenáře do kouzla přírody, do jejích skrytých dějů a proměn. Svým vznikem spadají četné prózy do doby první světové války, kdy byly otiskovány v Právu lidu. Zrcadlí se v nich namnoze ve formě jinotajů tehdejší těžké poměry v českých zemích, zápasy, pochyby i naděje českých lidí, promítnuté do života přírody. Vydání 4., opravené. V ČS vydání 1.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kniha z přírody. Přihlašte se a napište ho.

Slůník
22.08.2023 4 z 5

Autorův "milenecký" vztah k přirodě je hoden obdivu a následování.

denib
21.04.2017 4 z 5

Jsou to krátké povídky, někdy jen krátká zamyšlení nebo zprávičky z lesa. Je to většinou milé, odpočinkové a zajímavé čtení. Autor měl evidentně přírodu rád a o zvířatech i rostlinách toho hodně věděl, takže se toho čtenář také hodně dozví. Kazí to jen pár kapitol, ve kterých mi autor připadal zbytečně krutý - třeba když na psa bere karabáč nebo když hodně ošklivým způsobem zabije lasičku. Takže kniha hezká, ale autor mi sympatický není.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kniha z přírody v seznamech