Kniha šílenství a léčby přehled

Kniha šílenství a léčby https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/138303/bmid_kniha-silenstvi-a-lecby-LfY-138303.jpg 4 15 15

Strhující historický román z renesančních Benátek představuje neobvyklou hrdinku: mladou lékařku Gabriellu Mondini, jež svou profesi vykonává za podpory svého otce-lékaře a k nelibosti svých mužských kolegů. Pak ale její otec na jedné ze svých cest záhadně zmizí a Gabriella se jej vydá hledat. Na své dobrodružné pouti prochází soudobou Evropou a Středomořím, od Itálie přes Německo či Skotsko až po Maroko; jako vodítka jí slouží jen záhadné dopisy, které jí její otec občas posílá… Regina O'Melvenyová se ve svém románovém debutu opírá nejen o zevrubnou znalost historie, ale i o svou zkušenost oceňované básnířky: poetický jazyk románu podmanivě evokuje barvitý svět renesance i střet moderní, silné a odvážné ženy s nevstřícným okolím.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Argo

The Book of Madness and Cures , 2012

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kniha šílenství a léčby. Přihlašte se a napište ho.

Atuin
10.08.2022 5 z 5

Úžasná kniha, nemohu se od ní odtrhnout. Jazyk kterým je kniha vyprávěna je živý a s lehkostí překonává vzdálenost doby. Lidské srdce i úděly se vlastně nemění, kráčime pořád ve stejných šlépějích. Renesanční zážitek plný empatie. .5/5

Atanone
03.06.2019 5 z 5

Krásná kniha. Souhlasím s TheRaven. Gabrielino hledání otce je zároveň jejím hledáním sebe samé. Opravdu nečekejte nějaký akční děj, lehce melancholický příběh plyne pomalu a vcelku poklidně. Mně se líbila krásná a neotřelá přirovnání. Ač nejsem fanynkou happyendů za každou cenu, v tomto případě jsem Gabriele moc přála, aby našla svůj přístav.
Kniha, po které bych sáhla na podzim..

surikata246
18.04.2019 3 z 5

Trochu zvláštní a poněkud těžkopádná historická freska.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kniha šílenství a léčby v seznamech

v dalších seznamech2x

renesance 16. století Evropa putování lékařství lékařky Benátky historické romány

Autorovy knížky

2012  73%Kniha šílenství a léčby