Kniha duchů přehled

Kniha duchů https://www.databazeknih.cz/img/books/83_/83562/kniha-duchu-83562.jpg 4 32 32

(Zprávy ze záhrobí) Filozofické výklady o nesmrtelnosti duše, o povaze duchů a jejich vztahu k lidem. Zákony mravnosti, život v přítomnosti a v budoucnosti, budoucnost lidstva. Podle výpovědí duchů prostřednictvím médií sestavil a uspořádal Allan Kardec Překlad: Iveta Greková a Zuzana Kramplová Do češtiny přeložila: Marie Procházková Obsahová a stylistická úprava: Natália Makedonová První české vydání ... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kniha duchů. Přihlašte se a napište ho.

tazkykamen
20.01.2024 4 z 5

Ak už sa niekto rozhodne kritizovať knihy takéhoto typu teda filozoficko- ezoterické mal by uviesť dostatočné filozofické, alebo vedecké argumenty v čom sa mýlia. "Argumenty" typu "mysleli si že ich stvoril akýsi boh" či "v tej dobe klincovali psy" (WTF!) totiž nie sú argumenty ,ale hysterické a fanatické pubertálne výlevy.
V XI. kapitole sa naozaj nič nepíše o tom, že zvieratá boli stvorené aby boli našimi služobníkmi no zato sa tam píše o cnostiach, nerestiach , sebectve, náklonnosti k materiálnym veciam, o láske k blížnemu a vášňach ktoré môžu priviesť človeka k veľkým veciam, ale ak ich prestaneme ovládať uškodia nám aj našim blížnym.

whack
10.12.2021 1 z 5

Autor vydal túto knihu v roku 1857 - v dobe, kedy sa Homo sapiens kvôli brutálnym informačným nedostatkom ešte ani nezaraďoval medzi živočíšne druhy. V dobe, kedy sme si mysleli, že iné druhy stvoril akýsi boh preto, aby boli našimi služobníkmi (doslovne tak je to prezentované v XI. kapitole). V dobe, kedy odbory ako antrozoológia, a po vedeckej stránke dokonca ani taxonómia a biológia, ani neexistovali. V dobe, kedy vivisektori klincovali psy a iné zvieratá na dosky a zaživa ich pytvali a ich stonanie popisovali ako mechanický efekt. Toto je pobláznená ezotericko-kreacionistická mystická pseudoveda (antropozofia) lvl 99. Fakt nechápem, čo komu môžu dať tézy prezentované v tejto knihe. Možno neurotikovi so samovraždednými sklonmi, ktorý sa pre zvýšenie svojho sebavedomia potrebuje oklamať nejakými antropocentrickými žvástami o tom, že je viac než zviera. Vyčleňovanie sa nad Prírodu a ostatné druhy, hranie sa na nejakého pána tvorstva rozhodne nemá nič spoločné s krajším a plnším životom, je to len prázdne sebectvo a povýšenectvo.

Aeon
16.01.2021

ako ezotericky podmaz fajn, ale urcite to netreba chapat doslova

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kniha duchů v seznamech

v Právě čtených1x