Krstný otec sa vracia přehled

Krstný otec sa vracia https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31060/krstny-otec-sa-vracia-31060.jpg 3 44 44

Kmotr / Krstný otec série

Pred viac ako tridsiatimi piatimi rokmi vyšiel veľký americký príbeh Maria Puza Krstný otec, ktorý zanechal v populárnej kultúre nezmazateľnú stopu. Uznávaný spisovateľ Mark Winegardner teraz v knihe Krstný otec sa vracia dopĺňa rozprávanie: opisuje roky, ktoré neboli zachytené ani v Puzovom bestselleri, ani v klasických filmoch Francisa Forda Coppolu... Je rok 1955. Michael Corleone vybojoval krvavé víťazstvo vo vojne medzi newyorskými zločineckými rodinami. Teraz si chce upevniť získanú moc, zachrániť manželstvo a presunúť podnikateľské aktivity rodiny do zákonných medzí. Musí sa preto stretnúť so svojím úhlavným protivníkom Nickom Geracim, bývalým boxerom, ktorý je rovnako úskočný ako Michael. Ich súkromná studená vojna potrvá v rokoch 1955 - 62 a ovplyvní životy bossov amerického podsvetia aj ich blízkych.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

The Godfather Returns , 2004

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Krstný otec sa vracia. Přihlašte se a napište ho.

Shindo
08.08.2022 odpad!

Vec, ktorá pôvodnému Puzovmu dielu nesiaha ani po členky a je na ňu škoda času.

Puzo ako Talian vedel, ktorá bije a dokázal vo svojich knihách vierohodne zachytiť atmosféru. Winegardner je parazit, ktorý mi akurát potvrdil to, s čím sa pravidelne stretávam pri filmoch - ak vznikne kvalitné zahraničné dielo (áno, Puzo bol pre mňa primárne Talian), zaručene sa objaví nejaký vychytralý Amík, ktorý zákonite musí urobiť americkú verziu. Čo na tom, že tá vo výsledku ani náhodou nedosahuje kvality originálu.

dasi
13.10.2014 1 z 5

Knihu jsem přečetla jen silou vůle. Autor se přiživuje na Kmotrovi a nemá na to! Nikdy vice!

Lefty86
07.03.2014 2 z 5

Dočetl jsem ji pak už spíše abych věděl jak to skončí, vůbec tam Michael nedělal pořádný šmeliny :-) je to jen pokus navázat a vydělat na Puzovo Kmotrovi.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Krstný otec sa vracia v seznamech

Mark Winegardner
americká, 1961