Klimt - Jeho život slovem a obrazem přehled

Klimt - Jeho život slovem a obrazem https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411704/klimt-jeho-zivot-slovem-a-obrazem-FE4-411704.jpg 4 2 2

Je legendárním knížetem malířů art nouveau, zakladatelem vídeňské Secese. Jeho obrazy dosahují na aukcích rekordních cen. Tváře dam z jeho slavných portrétů září z kávových šálků a deštníků a ti, kdo neumějí pojmenovat obrazy jako Adele nebo Danae jménem, jsou považováni za politováníhodné nevzdělance. O něm samotném, zapřísáhlém vyznavači erotické ženské krásy, je známo málo. V této knize jsou načrtnuty stanice jeho života, jeho úspěchy, jeho skandály a aféry. Na pozadí Belle Époque vyvstává obraz života tohoto velikána rakouského malířství vyzdobený fotografiemi z Klimtova života a nejznámějšími obrazy, jež se zrodily na jeho malířském stojanu.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Klimt - Jeho život slovem a obrazem. Přihlašte se a napište ho.

milamarus
25.09.2019 5 z 5

,,(…) Kdo o mně chce něco vědět – jako umělci, jenž jest sám o sobě hoden povšimnutí -, ten nechť si pozorně prohlédne mé obrazy a pokusí se poznat z nich, co jsem zač a co chci. (…)“, praví Klimt hned na začátku knihy. A že je to kniha, ve které je skutečně co prohlížet, dodávám já. Skvost!

Doporučuji.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Klimt - Jeho život slovem a obrazem v seznamech