Kentaur přehled

Kentaur https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67263/bmid_kentaur-9rB-67263.jpg 4 91 91

Román amerického autora je jedním z nejkrásnějších děl o vztahu syna a otce, jedním z nejkrásnějších vyznání lásky k člověku. V průběhu tří dnů promítá autor v retrospektivě život podivínského učitele, člověka v praktickém životě neúspěšného, ale milovaného svými žáky, kteří v něm ctí člověka charakterově ryzího a laskavého. Děj příběhu zachycuje události ve městě a ve škole i učitelův poměr k vlastní rodině. Příběh samotný je podložen paralelou o moudrém kentauru Cheironovi, jehož osud srovnává autor s lidským osudem svého hrdiny.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

The Centaur , 1963

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kentaur. Přihlašte se a napište ho.

JankoStirbey
02.03.2024 3 z 5

Knihe som neprišiel na chuť, možno som ešte nedozrel, možno pre mňa Updike nie je.

Kabuky
22.07.2023 5 z 5

Perfektní kniha.

schillerter
09.06.2023 5 z 5

Krásná kniha, která tak klidně plynula a vlastně se mi nechtělo ji odložit. Hltala jsem stránku po stránce. Ta řecká mytologie mi tam - a to mě mrzí, že musí říct- přišla až moc, stačilo by pár náznaků / symbolů. Ale i tak mě to neodradilo od čtení. Autor mě vtáhnul do té doby a já cítila ten leden - byť mrazivý, tak jej rozehříval vřelý vzah syna a otce...Bylo tam tolik detailů, které stálo zato nepřeskočit, ba jsem se k některým vracela. Kniha mi určitě utkvěla, i její postavy a jen tak nezapadne.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

1964 - National Book Award (Fiction)

Kniha Kentaur v seznamech

v dalších seznamech1x