Kejklíř z Lublinu přehled

Kejklíř z Lublinu https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22735/kejklir-z-lublinu-22735.jpg 4 56 56

Román známého amerického židovského autora, ve kterém se představuje, stejně jako ve své povídkové tvorbě, všemi atributy svého umění: vášnivým a virtuózním vypravěčstvím, spojením prostoty s filozofickou moudrostí i jedinečným smyslem pro tragiku a komično, jež doprovázejí věčný zápas dobra a zla o lidskou duši.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

The Magician of Lublin , 1960

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kejklíř z Lublinu. Přihlašte se a napište ho.

kaja77
03.03.2024 5 z 5

Nezáleží na tom, kým zrovna Jaša byl (když byl kejklíř a záletník, jel na 100 procent, jakmile se z něj stal kajícník tak jím byl stejně naplno, se vším všudy). Jinak kniha je krásnou exkurzí do židovského světa, tentokrát i do jiných společenských vrstev než bývá u Singera obvyklé (zlodějíčci, podvodníci, temná část Warszawy plná lehkých ženštin apod.) ten popis nočních ulic v té pochybné čtvrti byl dost věrohodný, asi jsem cítila i ty splašky. Celou knihu jsem poměrně dost litovala jeho hodnou, schopnou, samostatnou, oddanou a věrnou manželku Ester, té mi bylo velmi líto. Takové třeštidlo si vzala a tak trpně to snášela. Chudák

Shindo
09.08.2022 5 z 5

Kúzelník a akrobat, pre ktorého spočiatku nič nie je prekážkou a paralelne vedie niekoľko milostných vzťahov (pričom má doma milujúcu manželku) postupne naráža a padá, až skončí ako úplný protiklad toho, kým kedysi bol.

Dôležitú úlohu tu zohráva aj jeho ambivalentný vzťah k judaizmu. Kým si často robí z boha a náboženstva srandu, čoraz častejšie si začína uvedomovať, že napriek všetkému je v židovskej komunite pevne zakorenený.

Kniha mi trocha hlavným hrdinom a jeho milostnými vzťahmi pripomenula ďalšiu singerovku Nepřátelé: Příběh lásky.

DeepSea21
21.06.2019 5 z 5

Moc dobré.Sympatická hlavní postava,miloval jsem jeho životní styl.Moc jsem mu fandil.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kejklíř z Lublinu v seznamech

v dalších seznamech3x