Keď si ľahnem, začína sa večer přehled

Keď si ľahnem, začína sa večer https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528426/bmid_ked-si-lahnem-zacina-sa-vecer-657eefad48945.jpg 4 6 6

Azda najviac skúseností so životom majú starší ľudia, vedia toho naozaj dosť. No napriek tomu, že to všetci jasne vidíme či aspoň akosi tušíme, obraciame sa na nich primálo. V tejto knižke však dostali priestor prehovoriť. Povedať, čo si myslia, čo prežili a čo by chceli odkázať nám všetkým. Populárnej nórskej autorke Linn Skaber sa podarilo zozbierať množstvo príbehov. Sú plné humoru, múdrosti, strachu aj starostí, lásky a láskavosti. Spolu s podmanivými ilustráciami svetoznámej výtvarníčky Lisy Aisato tak vytvorili nádhernú mozaiku myšlienok, ktoré nás rozosmejú aj dojmú. Linn Skaber viedla so staršími ľuďmi desiatky rozhovorov, počúvala, analyzovala, pozorovala a zapisovala. V Nórsku sa kniha ihneď po vydaní stala bestsellerom a spolu s titulmi o mladých a o dospelých bola preložená do viacerých svetových jazykov.... celý text

Literatura naučná Psychologie a pedagogika
Vydáno: , E.J. Publishing

Til Oss. Fra de eldste , 2021

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Keď si ľahnem, začína sa večer. Přihlašte se a napište ho.

parvitas
05.01.2024 5 z 5

Toto je lahôdka, nielen potešenie pre oči, ale aj pohladenie duše. Dostala som ju pod stromček (aj keď presnejšie je; zohnala, kúpila som si, zabalila a potešila sa z nej) a hneď ju aj prečítala. Sú to príbehy o starých ľuďoch, ktoré sú sprevádzané nádhernými ilustráciami mojej obľúbenej ilustrátorky Lisa Aisato. Nemusia sa čítať za sebou. Sú to momentky zo života, okamihy zachytené slovami, nahliadnutia do ich životov. Nesmierne ľudské a láskavé. Milujem túto knihu.

Mikussik
18.12.2023 3 z 5

Kniha ma upútala na zaklade dobrých recenzií, avšak moje očakávanie sklamala. Silný náboj pocitov, ktoré obsahom navodzuje, nevyvolala, žiaľ. Avšak plusom pre knihu sú ilustrácie, ktoré sú nádherné, snové. Žiaľ, obsahovo chudobná, za pár dní si nespomeniete ani na jeden z príbehov.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Keď si ľahnem, začína sa večer v seznamech

Autorovy knížky

Linn Skäber