Když dědeček lyžoval do Finska přehled

Když dědeček lyžoval do Finska https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135888/kdyz-dedecek-lyzoval-135888.jpg 4 18 18

Daniel Katz, finský židovský spisovatel, vypráví v autobiografickém románu Když dědeček lyžoval do Finska ságu tří generací své rodiny. Pestrý děj knihy, plný neuvěřitelných příběhů, se odehrává v Rusku, odkud byl vypravěčův dědeček počátkem století odvlečen kozáky do vojenského učiliště, v Helsinkách, na frontách (ale spíš v zákopech a lazaretech) obou světových válek, severní pustině, kde rodina žila v evakuaci.... Katz bývá označován za téměř jediného finského humoristu a skutečně obohacuje finskou literaturu o kouzlo vypravěčství, typického pro literatury středoevropské, a o poněkud hořký židovský humor.... celý text

Literatura světová Romány Biografie a memoáry
Vydáno: , Ivo Železný

Kun isoisä Suomeen hiihti , 1969

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Když dědeček lyžoval do Finska. Přihlašte se a napište ho.

lusila
24.09.2023 5 z 5

Naozaj stručná /minimalistický štýl sa mi páči/ história jednej rodiny okorenená humorným nadhľadom.

netopýr088
30.01.2023 4 z 5

v slovenčine zle preložený názov ma počas čítania mierne miatol, ale aj som sa pousmial nad dedom Bennom a jeho hláškami. niekde medzi tromi až štyrmi hviezdami.

MOu598
07.07.2017 4 z 5

Četla jsem v březnu 2008?. Podle mých poznámek:
Hezky se čte.
Vtipné, zajímavé - i historické souvislosti válek, i ze života normálních Židů.
O sobě autor píše z hořkou ironií.
Citát:
"Tak nečestným způsobem jako je obchodování jsem zbohatnout nechtěl."

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Když dědeček lyžoval do Finska v seznamech

Židé humor Finsko války ságy dědeček

Daniel Katz
finská, 1938