Když Chaplin potkal Buriana přehled

Když Chaplin potkal Buriana https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419865/bmid_kdyz-chaplin-potkal-buriana-HKN-419865.jpg 2 13 13

Celosvětový zájem o Chaplinovu osobnost je neutuchající, každý rok vycházejí nové knihy jeho životopisců, přátel či filmových historiků a jeho podobizna se objevuje na pamětních mincích, poštovních známkách a suvenýrech všeho druhu. Tato kniha se snaží zmapovat Chaplinův fenomén ve vztahu k českému prostředí. Co se ví o Chaplinových pracovních vztazích s českými umělci nebo o jeho téměř ročním milostném vztahu s Češkou z Mariánských Lázní? Kdy a jestli vůbec pobýval Chaplin na našem území? Jak to bylo s Janem Werichem a jak probíhala schůzka Chaplina s Vlastou Burianem a jeho ženou Ninou na Francouzské riviéře? Na tyto a řadu dalších otázek odpovídá vyprávění z pera oblíbeného autora, plné zajímavostí a podrobností ze života tehdejší doby.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Když Chaplin potkal Buriana. Přihlašte se a napište ho.

diem
23.01.2024 odpad!

Tato kniha je asi najzbytocnejsia kniha, ktoru som v zivote cital. Nema hlavu a patu, nema ziadnu informacnu hodnotu. Nema nic. Pokial by ste ChatGPT zadali ulohu "Napis mi nejaky blabol na 114 stran, kde v kazdej druhej vete bude meno Charlie Chaplin", tak by vysledok bol urcite lepsi.

Gweny
03.04.2022 4 z 5

"Chaplin se podobá Ježíši Kristu
jenž v malém kinu smutného předměstí
těší chudé lidi v jejich neštěstí
smutná holka se stane pannou
a živí lidé z mrtvých vstanou
pro tuto tesknou podívanou
na moderní bídy vykupitele
co dělá veselé zázraky
milencům pro srdce
všem lidem pro zraky." (s. 110 - napsal A. Hoffmeister)

Pro ty, kteří o Chaplinovi nevědí zhola nic se jedná o příjemné uvedení do jeho biografie. Autor díky své píli, korespondenci a detektivní činnosti odkrývá snad fakta (i když dám říká, že se často jedná jen o domněnky). Pro mě to byla zajímavá jednohubka, kde mě více než Burian zaujala smůla Jana Wericha na setkání s Charliem.

Vasobdivovatel
01.10.2020 2 z 5

No tak ujde to!

Knižní novinky (42. týden)

14.10.2019

Kniha Když Chaplin potkal Buriana v seznamech