Kdyby se slunce nevrátilo přehled

Kdyby se slunce nevrátilo https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/121705/kdyby-se-slunce-nevratilo-121705.jpg 4 6 6

Román. Pod tlakem sugestivního proroctví o hrozící přírodní katastrofě se rozvíjí kolektivná drama obyvatel malé vesnice ztracené uprostřed švýcarských velehor.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Zahrada

Si le soleil ne revenait pas , 1937

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kdyby se slunce nevrátilo. Přihlašte se a napište ho.

petrarka72
11.03.2024 5 z 5

Paráda. I když - nečte se to lehce. Neokázalý příběh o čekání na konec světa střídá podmanivé pasáže, v nichž příroda žije, se situacemi vynořujícími se jakoby z mlhy a zachycujícími lidské reakce na čas ubíhající směrem k nejistotě. Zapalme lampu, propijme poslední pole, shromážděme zásoby, ožeňme se, vyjděme na horu... Prostě udělejme cokoliv, než prorok odejde a prororoctví si vezme s sebou.

Aya81
29.01.2024 3 z 5

Obyčejně mi nevadí (naopak) knihy psané složitějším stylem, knihy plné rozvleklých souvětí, popisů, emocí, různých časových rovin a podobně. Ale tohle mi nějak nesedělo. Splétání vět bylo až moc překombinované. Nápad byl také pojat ploše, všechno klouzalo tak nějak po povrchu a kniha nešla pod kůži ani myšlence, ani hlavním hrdinům. Taková kniha, na kterou brzy zapomenu.

MOu598
10.06.2020 4 z 5

Zvláštní styl psaní, člověk se musí při čtení pořád soustředit.
Útlá, hutná knížka, dost se mi líbila. Ráda bych věděla, jak žijí ti milí lidé dál.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kdyby se slunce nevrátilo v seznamech

Švýcarsko hory a pohoří vesnice

Charles-Ferdinand Ramuz
francouzská, 1878 - 1947