Kdo šije u Podolské? přehled

Kdo šije u Podolské? https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495139/bmid_kdo-sije-u-podolske-oVI-495139.jpg 4 572 572

Salon Podolská býval v dobách své největší slávy spojován s elegancí a luxusem. Po znárodnění v roce 1948 zde díky protekci Marty Gottwaldové mohla bývalá majitelka zůstat zaměstnána na podřadné pozici. Na osudech lidí spojených se salonem můžeme sledovat dobu, kdy modely z pařížských přehlídek vystřídaly rudé šátky a vykasané rukávy údernic. Z ulic mizela elegance, ale mnohem horší bylo, že mizela i svoboda a mizeli doslova i lidé.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kdo šije u Podolské?. Přihlašte se a napište ho.

Hobitka
08.05.2024 5 z 5

Stravitelnou formou předaný kus z dějin, které jsme v dějáku za ty 4 roky na gymplu prostě neprobírali... Povedeně vykreslená tísnivá atmosféra.

Marki019
22.04.2024 3 z 5

Takové oddychové čtení. Kniha nenadchne ani neurazí. Za mně příjemné počtení na víkend, ale že by kniha zůstala v knihovně, asi půjde dál do světa.

FoxFox
16.04.2024

Moc zajímavá a poutavě napsaná kniha, určitě se podívám po autorčiných dalších dílech. I když z této doby je napsáno spoustu příběhů, dozvěděla jsem se zase něco nového. Především postava a osud paní Podolské mě velmi zaujala, musela to být obdivuhodná dáma.

Knižní novinky (44. týden)

27.10.2019

Kniha Kdo šije u Podolské? v seznamech