Kdo byl Melchisedek? : Postava kněze-krále v biblických textech a v dějinách přehled

nehodnoceno
Kdo byl Melchisedek? : Postava kněze-krále v biblických textech a v dějinách https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413833/bmid_kdo-byl-melchisedek-postava-kneze-k-nO8-413833.jpg 0 0 0

Král a kněz Melchisedek je v biblických knihách více méně okrajovou postavou. Přesto dvě krátké zmínky o něm vyvolaly v židovském i křesťanském prostředí celou řadu intepretací, v nichž se tato tajemná postava těší velké pozornosti. Kolektivní práce autorů působících na Katolické teologické fakultě UK předkládá řadu studií, které mapují práci s melchisedechovskými motivy v židovství Druhého chrámu, v křesťanském Listu Židům, a v dalších židovských a křesťanských, ortodoxních i heterodoxních prostředích. Tento soustavnější přehled doplňuje kapitola o výkladu postavy Melchisedeka v raněnovověké katolické teologii a studie o melchisedechovské tematice ve výtvarném umění. Monografie podobného obsahu nebyla dosud v češtině publikována.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kdo byl Melchisedek? : Postava kněze-krále v biblických textech a v dějinách. Přihlašte se a napište ho.

Zatím zde není žádný komentář.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kdo byl Melchisedek? : Postava kněze-krále v biblických textech a v dějinách v seznamech

Autoři knihy

Jaroslav Brož