Kde žijú divé zvery přehled

Kde žijú divé zvery https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/322037/bmid_kde-ziju-dive-zvery-3Rc-322037.jpg 4 116 116

Hlavný hrdina Max je potrestaný svojou mamou a musí ísť spať do svojej spálne. Maxova spálňa prechádza tajomnou transformáciou do prostredia džungle, kde skončí s plachetnicou na ostrove obývanom nebezpečnými šelmami... Táto jedinečná obrázková kniha, zámerne a krásne využíva príbeh hnevu. Max má zlosť a v úlete fantázie navštívi divokú krajinu, aby sa vrátil späť s vierou v rodičovskú lásku. Príbeh o tom, ako deti môžu zvládať svoje pocity – hnev a frustráciu, aby sa vyrovnali s realitou ich života.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Slniečkovo

Where the Wild Things Are , 1963

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kde žijú divé zvery. Přihlašte se a napište ho.

Pebra
10.08.2023 5 z 5

Kniha, kterou nemůžou hodnotit dospělí! Oslnila ale všechny děti, kterým jsem jim kdy četla a ukazovala. Děsivé obrázky je přitahují, i když se na ně dívají skrz prsty. Nemusí příběh zcela chápat, jde o to, aby si uvědomily, jak je jim dobře doma u maminky, kde žádné takové příšery nejsou. :)

gleti
09.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Ta "hodná holka" ve mně knihu nepochopila. Tak jsem se obrátila na tetu Wiki a strejdu Gůgla a našla vysvětlení úspěchu knihy, s kterým souhlasím.

je důležité uvědomit si negativní emoce, vztek není vždy špatný, největší poklad je, když tě má někdo rád a přestože ho zlobíš, nachystá ti dobrou večeři.

Kate_rin
04.03.2021 2 z 5

Četla jsem ji jako malá. A bála jsem se těch příšer. Příběh mi nedával smysl a nelíbil se mi. Několik let poté jsem náhodou v televizi zahlédla film na motivy této knihy. Ten byl opravdu špatný.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

1964 - ALSC Awards (Caldecott Medal)

Kniha Kde žijú divé zvery v seznamech

v dalších seznamech12x

zfilmováno pro děti od 3 let