Ponorka přehled

Ponorka
https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/133468/mid_ponorka-IL2-133468.jpg 4 218 218

Katastrofy série

Dramatický akční román věnovaný otázce ohrožení současné civilizace jadernou zbraní přináší varující pohled na psychózu nebezpečného zbrojení. Děj se rozvíjí v okamžiku, kdy členové posádky největší americké jaderné ponorky jsou podrobeni testu, který má zjistit jejich bojovou připravenost. Jsou postaveni do situaci, kdy mají věřit, že vypukla třetí světová válka. Pravdu znají na palubě pouze tři lidé, kteří mají test vyhodnotit a v případě nutnosti akci ukončit. Zásahem nepředvídatelných okolností se připravený plán zhroutí, ponorka přestane být ovladatelná a vydaná napospas demoralizované posádce, žene svět do jaderné záhuby.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (ČR)

Gold crew , 1980

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ponorka. Přihlašte se a napište ho.

janina66
16.08.2023 4 z 5

Knihu jsem vyslechla audio a musím říci, že zajímavě načteno.
Děj knihy z jaderné ponorky mě bavil, i když je už notně zastaralý. Ovšem v době psaní knihy bylo toto nebezbečí jaderných ponorek velmi alarmující.

RoBertino27
31.03.2023 4 z 5

Knihy této kategorie by měly mít místo tradičního poděkování všem, počínaje rodinným psem a konče stranou a vládou, jasně napsaáno: JEDNÁ SE O DOBOVÉ DÍLO! Posuzovat ho z dnešního pohledu a ještě ho přirovnávat ke konkrétním událostem zcela odlišného charakteru, je unfair jednání. Autoři psali v nějaké době s využitím znalostí v onom čase ne/dostupných (U.S. Army jim také všechno nevykecá a většinou se od podobných příběhů distancuje). Pokud ji porovnáme se současností a vynecháme práci na chování a psychologii postav, nemá smysl ji číst. Což by byla neuvěřitelná škoda.

heavy66
18.03.2023 4 z 5

Vypukne-li na jaderné ponorce ponorková nemoc, je zaděláno na globální průšvih. Kniha mohla v ČSSR vyjít už v roce 1988, protože nastavovala zrcadlo západním imperialistům. Ale v roce 2000 to byla pro změnu havárie ruské jaderné ponorky Kursk, která představovala vážné riziko pro životní prostředí.
Podobné zbraně ohrožují svět, ať stojí u kormidla Joe nebo Vladimir!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ponorka v seznamech

v Právě čtených2x