Karel Zeman: Sborník studií a dokumentů přehled

Karel Zeman: Sborník studií a dokumentů https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43625/bmid_karel-zeman-sbornik-studii-a-dokume-Q1f-43625.jpg 4 11 11

První ucelená publikace o práci Karla Zemana vydaná ještě za života tohoto významného českého a světového režiséra. 104 stran textu + 96 stran obrazových příloh

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Karel Zeman: Sborník studií a dokumentů. Přihlašte se a napište ho.

DennisMoore
18.04.2019 5 z 5

No nevím, vyčítat sborníku "studií a dokumentů", že se z něj nedozvím nic o životě Karla Zemana, to je asi jako nadávat na borůvkovou marmeládu, že je v ní málo vepřového. Ano, texty jsou to odborné a takřka stoprocentně pochvalné, ale kniha vznikla jako pocta Karlu Zemanovi a problém s tím nemám a ačkoliv nejsem filmový vědec, jsem filmový fanoušek, který se o filmech rád dozví víc. Vím, že mě něco baví, ale když můžu pomocí někoho zasvěcenějšího nahlédnout pod pokličku a dozvědět se, proč mě to baví, nikdy to pozvání neodmítnu. Ze všech textů v téhle knize se mi nejvíce líbila rozsáhlá analýza Cesty do pravěku od Zdeňka Smejkala a pojednání Zápas o tvar od Marie Benešové - jsou to zároveň dva nejdelší texty a autoři v nich krásně vystihují podstatu Zemanova díla. Velmi zajímavé jsou také dobové kritiky Zemanových filmů, československé i zahraniční, a závěrečný rozhovor, který to vše dokreslil.

Jarvis
02.08.2016 5 z 5

Nutnost pro všechny milovníky Karla Zemana a jeho kouzelného světa.....

powermac
24.10.2013 2 z 5

Jedná se o analýzu filmového obrazu v kombinaci s filmovou řečí díla Karla Zemana. Pokud se chcete dozvědět něco o životě autora a jeho pohnutkách, máte smůlu, velká škoda a zklamání.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Karel Zeman: Sborník studií a dokumentů v seznamech

v dalších seznamech1x