Karel IV.: Jménem koruny, jménem lásky přehled

Karel IV.: Jménem koruny, jménem lásky
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216791/mid_karel-iv-jmenem-koruny-jmenem-lasky-216791.jpg 4 84 84

Karel IV. dovedl země Koruny české k nebývalému rozkvětu, jen v soukromí jako by se mu štěstí vyhýbalo. Nebylo mu přáno, aby ho královským životem provázela milovaná Blanka. I když pak uzavíral politické sňatky, manželky měl upřímně rád. Netušil, že jediná Isabella z Valois ho celý život hluboce...

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Karel IV.: Jménem koruny, jménem lásky. Přihlašte se a napište ho.

lenyleny
05.09.2022 5 z 5

Jiné pojetí vylíčení života Karla IV, takové lidštější. Docela mi to sedlo. Velice dobře se mi to četlo. Nečekala jsem od toho životopisné strohé texty, ale příběhy opírající se o známá fakta. A proto se mi to velmi líbilo

Jessybelle
30.11.2021 4 z 5

Pěkná románová kniha o Karlu IV, zas trochu jiná, řekla bych pojatá lehčeji a romantičtěji, ale ve svém jádru je velmi čtivá a dá se říci historický věrná.
O Janu Lucemburském i Karlu IV jsem už pár knih četla takže tohle byla taková oddechovka.

Val
03.11.2021 5 z 5

Není to zdaleka má první kniha o Karlu IV , ale je zase úplně jiná. A proč vlastně ne ? Románový příběh postavený na skutečných historických postavách se výborně četl a dokonce mě přinutil otevřít Google a zjistit si podrobnosti . Zejména o francouzských vládnoucích dynastiích. Doporučuji ...

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Karel IV.: Jménem koruny, jménem lásky v seznamech

v Právě čtených1x