Karavana moudrosti (Orientální přísloví) přehled

Karavana moudrosti (Orientální přísloví) https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/30927/bmid_karavana-moudrosti-orientalni-prisl-DLY-30927.jpg 5 5 5

Soubor přísloví, uspořádaný do těchto kategorií: přísloví o příslovích; jazyk, slovo, řeč a mlčení; učení a umění; moudrost, chytráctví, hloupost; bozi a pozemský život; člověk, lidé, skutečno; páni a poddaní, chudí a bohatí;žena a muž, láska a manželství; rodina, děti, příbuzní a přátelé; život a smrt, zdraví a nemoc, mládí a stáří; pohostinství, jídlo, pití; práce, píle, lenost; peníze, lakota, štědrost, krádež; dobro a zlo, pravda a lež, štěstí aneštěstí; statečnost, zbabělost, chvastounství; životní zkušenosti, rady, poučení; z přírody a o přírodě.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Karavana moudrosti (Orientální přísloví). Přihlašte se a napište ho.

humanoid
22.04.2020 4 z 5

Hodně zajímavá publikace, nelze než doporučit.

kamibe
03.01.2019 5 z 5

Knížku jsem četla kdysi dávno, neboť jsem se odjakživa zajímala o přísloví, pořekadla, citáty a všechny zajímavě znějící výroky. A když ve svém starém sešitu najdu výňatky, znovu si je ráda čtu. Navíc je teď mohu přepsat do citátového webu, což mě těší.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Karavana moudrosti (Orientální přísloví) v seznamech

František Nečásek
česká, 1913 - 1968
1963  63%Rumburský skrojek pohádek, pověstí a příběhů
1968  96%Karavana moudrosti (Orientální přísloví)
1951  0%Mládí Klementa Gottwalda
1949  0%Klement Gottwald ve fotografii