Kaple, kostely a baziliky odkrývají svá tajemství přehled

Kaple, kostely a baziliky odkrývají svá tajemství
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276857/bmid_kaple-kostely-a-baziliky-odkryvaji--cAK-276857.jpeg 3 7 7

Autorka popisuje vybrané sakrální stavby, uvádí pověsti a legendy, které se k nim vztahují. Jedná se o stavby z dob Velké Moravy až do nedávné minulosti.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kaple, kostely a baziliky odkrývají svá tajemství. Přihlašte se a napište ho.

Kitty
21.07.2019 2 z 5

Ač se jedná o téma, které mě zajímá, kniha mě nezaujala. Přeskakovala jsem celé pasáže. Nějak mám pocit, že se nejedná ani o literaturu faktu, ani o román. Možná se k ní ještě vrátím a dočtu.

peří
14.09.2017 1 z 5

Paní autorka není bohužel dost pečlivá. U člověka s humanitním vzděláním bych pohrdání mapami pochopil (průvodce po 40 místech, ale mapka chybí). Nechápu však, proč používá historických názvů namísto současných. Např. Kostel svatého Petra a Pavla v Cizkrajově označila jako kostel bolestné Panny Marie Montserratské. Kapli sv. Stapina v rezervaci Klokočka nazývá kaplí sv. Prokopa. To se pak v mapě těžko hledá, že.
Chtěl jsem podle knížky cestovat, ale už nechci. Mám podezření, že u pověstí jde více o obrazotvornost, než o autenticitu. U hist.románu by to nevadilo, ale kniha se tváří jako literatura faktu. Nejsem si jist už ničím...

Gold351
28.12.2015 5 z 5

Velice zajímavě psaná kniha, která popisuje nejen sakrální stavby, ale uvádí pověsti, které se k těmto místům pojí a také méně známé legendy.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kaple, kostely a baziliky odkrývají svá tajemství v seznamech

Eva Martínková
česká, 1947
2008  78%Pověsti hradů a zámků - po stopách Bílé paní
2009  60%Tajemství českých hradů a zámků
2015  60%Kaple, kostely a baziliky odkrývají svá tajemství
2003  0%(Ne)máte peníze: Co s tím?