Kapitán Kloss přehled

Kapitán Kloss
https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76402/mid_kapitan-kloss-Yfq-76402.png 4 44 44

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kapitán Kloss. Přihlašte se a napište ho.

Eicherik
10.09.2023 4 z 5

S Kapitánem Klossem jsem se poprvé setkal jako dítě o prázdninách a to ještě jen s pár sešity. Jakmile jsem zahlédl toto souhrnné vydání, tak jsem neodolal. Příběhy jsou to většinou hodně naivní, nastrčený důstojník abwehru Kloss měl více životů než kočka, v reálu by s velkým štěstím zvládl tak jednu akci. Asi největším nedostatkem těch dvaceti příběhů je jednotvárnost, což je dáno tím, že hlavní hrdina je agent. Stále musí zjišťovat, kdo je na které straně a kdo je taky agent. Chválím pěkné kresby a povedenou atmosféru. Za nejlepší díly považuji Setkání s Ingrid a Noc v nemocnici.

Johny_H.
04.07.2023 3 z 5

Poslední dva příběhy jsou opravdu dobré jinak je to takový průměr, který je ale moc pěkně nakreslený to zase jo.

Ivan Kučera
12.04.2023 3 z 5

Kapitán Kloss je švárny, neohrozený blonďák s bradou takou kamennou, že si o ňu svoje zbabelé päste rozbijú všetci nacisti v okolí piatich kilometrov štvorcových. A tak je to správne! Je to zároveň legendárny poľský komiks čítajúci spolu 20 dobrodružstiev. V češtine sme sa s ním prvý raz stretli v zošitovke v r. 1971 a do r. 1973 (vrátane) stihlo vyjsť ďalších 19 dielov. V r. 2002 BB/art kompletnú sériu vydalo v masívnom 700-stranovom omnibuse s váhou nebezpečne sa približujúcou k číslu 2 kg, takže kým to prečítate, pravdepodobne začne 3. svetová. V r. 2020 sa reedície chopil Slovart. Sága scenáristov Zbigniewa Safiana a Andrzeja Szypulského a ilustrátora Mieczyslawa Wisniewského je v rámci možností klasická, preto zamrzí, že úvodné slovo sa rozprestiera len na jednej strane a kniha neobsahuje žiadne iné (textové, výtvarné) bonusy. Akcie agenta J-23 sa odohrávajú v dobe vrcholiacej 2. svetovej, takže neustále niekto vezme kapsulu jedu a umrie so slinami vytekajúcimi z úst a zákerná zrada sa ukrýva za každým rohom. Napriek tomu je to trochu nuda, postavy sú neživotné a zápletky podobne statické, ako kresba. Na dnešnú dobu predsa len už nezáživný komiks, ktorému akiste nepomáhajú priveľké (a teda rušivé) dejovo-časové skoky (postava uniká v aute a strieľajú na ňu a v ďalšom okienku už sedí v hoteli) a prehnaná informatívnosť (Kloss vyjde z budovy, titulok. Kloss vyšiel z budovy; Kloss z auta vyhodí šoféra, titulok: Kloss z auta vyhodí šoféra atď.). Poplatné svojej dobe, nič sa nedá robiť, taký je život a taký je, nuž, niekedy aj svet komiksu. Scenáre sú neoriginálne a na jedno kopyto (Klossa neustále v poslednej chvíli zachráni Deus ex machina, pri čísle 5 som prestal rátať). Ale je super, že to u nás vyšlo a navyše takto kompletné, pretože ak ste komiksový fanúšik, mali by ste mať Klossa fakt načítaného. V neposlednom rade musíme mať na pamäti, že špinaví zákerní náckovia sú večne medzi nami a čakajú na prvú príležitosť, ako sa dostať k moci, aby mohli doslova splynovať každého, kto sa im nepáči. Som rád, že som si doplnil základné komiksové vzdelanie, ale v mojich očiach to na 4* nemá.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kapitán Kloss v seznamech

v Právě čtených1x