Kapitán Fracasse přehled

Kapitán Fracasse https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261497/mid_kapitan-fracasse-261497.png 4 65 65

Baron de Sigognac, šlechtic z Gaskoňska, žije na svém zchátralém zámku, kterému ironicky říká „Bída“, jen se svým starým sluhou, který je současně jeho přítelem, otcem a učitelem šermu. Jednoho dne nabídne potulné herecké společnosti přístřeší před nečasem a seznámí se s jejími členy, mimo jiné i s mladinkou Isabel. Ta ho okouzlí natolik, že se rozhodne cestovat s nimi. Po smrti jednoho z herců přebírá Sigognac jeho roli a stává se kapitánem Fracassem. Při tom ochraňuje krásnou Isabel před dotěrnými šlechtici a nejvíce pak před mladým knížetem Moussy de Vallombreusem, který chce Isabel získat a Sigognaca zneškodnit…... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Sfinga

Le capitaine Fracasse , 1863

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kapitán Fracasse. Přihlašte se a napište ho.

Belanna
11.09.2022 5 z 5

Knížka z období mé "historické" éry, kdy jsem tyto příběhy doslova hltala.

Kabuky
11.06.2022 5 z 5

Klasika

IreneP
23.10.2021 5 z 5

Od začátku chci, aby bylo jasno, že mluvíme o románu z konce 19. století. Takže ano, je plný popisů. Málem mě odradilo prvních snad 20 stran, kde se popisovala krajina a starý hrad a zvířena na hradě atd. Ale vydržte. Potom vás čeká pěkný a dobrodružný příběh, romantika jako hrom, souboje, únosy a k tomu nejen šlechta, ale hlavně prostředí potulné herecké společnosti. A láska. Řadím po bok Tří mušketýrů. Potěšení.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kapitán Fracasse v seznamech

v dalších seznamech3x