Kainova kniha přehled

Kainova kniha
https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/2108/kainova-kniha-2108.jpg 3 31 31

Na rozdíl od řady tzv. „zakázaných“ knih byla Kainova kniha v Anglii skutečně soudně zakázána. Ve své době nutně způsobila značný rozruch a Trocchiho knihy byly dlouho nedostupné. Kainova kniha je autobiografický román, který nezapře inspiraci kulturní scénou Paříže vliv Samuela Becketta a též blízkost americkým experimentátorům.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Odeon

Cain’s book , 1960

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kainova kniha. Přihlašte se a napište ho.

Yorika
08.03.2020 3 z 5

Je to celé zmatené. Autor přeskakuje neustále od jedné myšlenky ke druhé. Autor obhajuje svobodu jednání a myšlení, bouří se proti pravidlům a většinové společnosti. Jeho rebelství však není sympatické. Stačí si jen šlehnout a z autora se stává směšná atrapa, která prostě nemá kontrolu nad svým životem. Pro někoho možná šokující, pro mě je to spíše smutné.

Aya81
01.02.2019 3 z 5

Zhodnotit tuto knihu je dost těžké. Autor preskakuje v časech, místech, dějích i myšlenkách zřejmě tak,jak mu momentálně velí zdrogovany mozek. Není nouze o výstižne metafory, neotřela slovní spojení a intelektuálně zajímavé myšlenky. Otázka je, zda by bez vlivu drogy bylo dílo autora o několik tříd lepší, nebo naopak o ničem.
Jako dokumentace života komunity fetaku to svou hodnotu určitě má. Autor vystupuje s názorem ohledne spravnosti legalizace drog, včetně heroinu, o svobodné volbě fetu, větší toleranci společnosti (fetovat přece není takové zlo).. když ale zároveň popisuje sebe a život svůj i své komunity, názorně ukazuje, jakou z něj drogy udělaly trosku a jak mysl fetaka ovládá jen jediná myšlenka - jak a kde sehnat další dávku. Z mého pohledu tak dokázal pravý opak svých tvrzení.

miuk
05.04.2018 2 z 5

Ničím mě nešokovalo, nezaujalo, docela nuda.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kainova kniha v seznamech

drogy