Sedem slonov přehled

Sedem slonov https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479761/bmid_sedem-slonov-ekG-479761.png 4 16 16

Agentka Kaely Quinnová série

Behaviorálna analytička FBI Kaely Quinnová používa vskutku netradičné spôsoby pri zostavovaní profilov páchateľov, avšak o jej výnimočnom talente sa nedá pochybovať. Po tom, čo o nej jeden novinár napíše článok a odhalí skutočnosť, že je dcérou neslávne známeho sériového vraha, úrad FBI ju preradí na nižšiu pozíciu a prevelí ju do St. Louis. Ten istý novinár o čosi neskôr dostane v pošte list s básňou, ktorá upozorňuje na niekoľko plánových vrážd. Poslednou obeťou by mala byť práve Kaely, a tak sa zdá, že ju minulosť opäť raz dobehla. Čoskoro nato objavia telo, ktoré niekto zavraždil presne tak, ako to naznačovala výhražná riekanka. Kaely prekonáva prvotný skepticizmus svojho nového pracovného partnera, špeciálneho agenta Noaha Huntera. Spolu musia prísť na to, aký odkaz im vrah chcel svojimi veršami naháňajúcimi hrôzu odovzdať. Noah a Kaely sa musia poponáhľať, aby tohto bezočivého vraha, ktorý vôbec nezapadá do typických vzorcov správania masových vrahov, chytili skôr, než príde o život niekto ďalší. A napokon i samotná Kaely.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , i527.net

Mind Games , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sedem slonov. Přihlašte se a napište ho.

miloslav5679
18.02.2024 4 z 5

Čítalo sa mi to dobre, agentka mi Trochu pripomenula knihy s detektívom W. Poe a jeho Tilli (kto vie, ten vie - Craven) . Trochu mi vadila nadmerná pobožnosť členky FBI, a citová rozpoltenost, ale příběhu to neubralo. Riešiť útok na seba bolo dobré a určite si nenechám ujsť druhú časť, hodnotím tak na 90%

Starmoon
21.06.2023 5 z 5

Skvelá oddychovka; mne napríklad spríjemnila čas v nemocnici pred pôrodom i po ňom ;).

Kaely Quinnová je agentkou FBI zo sorty typu Sue Thomasová, teda milá, láskavá, empatická žena, ktorá v svojich mužských kolegoch vzbudzuje potrebu chrániť ju, a hoc sú to drsní chlapci, ich srdcia pri nej mäknú. Navyše má Kaely výnimočný talent a výnimočne drsnú minulosť, čo všetko dokopy môže pôsobiť dojmom nereálnej béčkovky, v prípade tohto románu to však napodiv spolu fungovalo. Podobne aj prešpikovanie detektívky ľahko kresťanským podtónom.

Nevravím, že som bola zo Siedmych slonov úplne paf, ani vrah nebol až takým prekvapením, v rámci žánru však určite fajn zážitok.

Lexie321
21.09.2022 2 z 5

Sú knihy, ktoré vás od prvej kapitoly záujmu a nútia pokračovať. Táto kniha vo mne od prvej strany vzbudila naopak apatiu. Príbeh mohol byť zaujímavý ale to ako to bolo napísané to podľa mňa zničilo. Len tak-tak som to dočítala a určite pokračovať v sérii nebudem.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Sedem slonov v seznamech

v Právě čtených1x