Kabala přehled

Kabala
https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58930/bmid_kabala-aRx-58930.jpg 4 13 13

Každý filosof, ať se jmenoval Lullus, Spinoza nebo Leibniz, jakmile se přiblížil k nejvznešenějším ideím, jichž je lidský duch schopen, blížil se ke kabalistickým názorům; vždyť žádná z historických esoterních kultur se nám nezachovala v takové plnosti a nemluví k duši evropského, Starým a Novým zákonem vychovaného člověka tak srozumitelně, jako právě kabala. Tuto skutečnost nemohl pominout ani Papus - žák proslulého Eliphase Léviho, jeden z nejznámějších moderních mágů. V případě jeho "Kabaly" jde o jakýsi klíč k okultním tradicím Západu. Anonymní překlad něm. verze, pořízené Juliem Nestlerem a vyd. v Lipsku Maxem Altmannem 1932 upr. Nikolaj Savický ; úvod J. Nestler ; doslovem opatřil Milan Nakonečný... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kabala. Přihlašte se a napište ho.

ondras666
16.11.2019 4 z 5

Dílo, ke kterému toho moc napsat nejde. Sjednocený, ale důkladný rozbor židovského díla. Podrobná a dobře zpracovaná.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kabala v seznamech

v Právě čtených2x