K pramenům Orinoka přehled

K pramenům Orinoka
https://www.databazeknih.cz/img/books/61_/61401/bmid_k-pramenum-orinoka-zEm-61401.jpg 4 3 3

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize K pramenům Orinoka. Přihlašte se a napište ho.

Eicherik
10.09.2022 4 z 5

Kniha, jak již název napovídá, je o francouzsko venezuelské výpravě z roku 1951, která si dala za cíl objevit pramen významné venezuelské řeky Orinoko. Mimo samotné reportáže z roku 1951 nám autor knihy předkládá velmi bohatou historickou exkurzi do dějin objevování tohoto významného veletoku. Samotná cesta, zvláště poslední část předkládá velmi houževnaté úsilí dostat se k cíli. V celku početnou výpravu sužuje veliká námaha, nemoci, ale často i nedostatečná zásoba potravin, přestože měla výprava leteckou podporu. Milovníkům pralesa, ke kterým se také počítám, se dostane hodně informací o mravencích, termitech, komárech, rostlinstvu, plazech, indiánech, kajmanech, piraních, rybolovu a mnohém dalším. Kniha obsahuje také veliké množství fotografií, ilustrací a map. Jako perličku na závěr bych uvedl, že velmi důležité bylo, aby výpravu početně nepřevýšili místní indiáni, protože potom by mohlo být velmi zle.

vas
08.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Povinná kniha pro všechny dobyvatele Kurupiry. Neboť Orinoco pramení právě pod ní, i když ji venezuelští vojáci v Grelierově knize servilně nazvali po vládnoucím generálovi Pico Delgado Chalbauldt. Chudáka diktátora však zanedlouho zavraždili a tak po něm zůstala jenom tahle tajemná messeta alias Kurupira Jarka Mareše.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha K pramenům Orinoka v seznamech

Autorovy knížky