K majáku přehled

K majáku https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148162/bmid_k-majaku-Tdh-148162.jpg 4 313 313

Román vyšel poprvé r. 1927 a brzy se zařadil se mezi nejlepší anglicky psané romány 20. století. Jedná se o dílo obsahující nejvíc autobiografických prvků, Woolfová se v něm pokusila vyrovnat se vztahem k rodičům a nastínit i jejich vzájemný vztah. Je to také kniha zabývající se různými fázemi dětství a mládí, a hlavně problémy spojenými s tvůrčí prací a možností či nemožností poznání lidí i světa kolem nás.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

To the Lighthouse , 1927

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize K majáku. Přihlašte se a napište ho.

Goldmund
06.05.2024 5 z 5

Výjimečná knížka, kterou jsem si dávkovala hezky pomalu a vždy ji četla jen když jsem se na ni mohla opravdu plně soustředit. Pro mě úžasný zážitek

Miroslavacte
17.04.2024 5 z 5

Skvěle volená slova, každé je na správném místě a vyjadřuje všechno tak, jak si představuju, že by slova fungovat měla. Příběh ponurý, šepot mezi řádky také. Je to velmi naléhavé, intenzivní a bez katarze.

lounovad
03.01.2024 5 z 5

Tahle kniha by měla být povinná pro všechny. Je o tom, jak vnímáme druhé, jak si nerozumíme. Je o lidském vědomí a o tom, jak ho zachytit ve slovech a v umění. Nemám slov, Virginia mi mluví z duše.

Tichý pláč, Papírový palác a další knižní novinky (9. týden)

26.02.2023

Knižní novinky (13. - 26. srpna)

13.08.2018

Kniha K majáku v seznamech