Júlia a ospalý žralok přehled

Júlia a ospalý žralok https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/511019/bmid_julia-a-ospaly-zralok-UWc-511019.jpg 5 119 119

Príbeh novej knihy úspešnej autorky Kiran Millwood Hargrave Júlia a ospalý žralok rozpráva desaťročná Júlia. Toto leto má stráviť so svojimi múdrymi a trochu výstrednými rodičmi v majáku pri mori na ostrove Unst. Otec je človek čísel, má maják zautomatizovať, zatiaľ čo sa Júliina mama, morská biologička, bude venovať výskumu. Júlia svoju veselú a impulzívnu mamu obdivuje, chcela by byť presne ako ona. Pomáha mame pri oprave lode, na ktorej bude hľadať tajomného grónskeho žraloka dožívajúceho sa vyše 400 rokov. Nájsť tohto nepolapiteľného obra však vôbec nie je ľahké. Ukrýva sa v hlbinách a Júliina mama, doteraz vždy plná energie, akoby sa začala strácať v hĺbke svojich predstáv. Kniha Júlia a ospalý žralok je o priateľstve, súcite, dospievaní, psychickom zdraví a životnom prostredí. Rozoberá zložité problémy ľudských vzťahov aj zaujímavé fakty zo života zvierat zrozumiteľným, no pritom poetickým spôsobom. Je plná očarujúcich kontrastných ilustrácií autorkinho manžela Toma de Frestona, ktoré knižke dodávajú ešte tajomnejšiu snovú atmosféru.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Slovart (SK)

Julia and the Shark , 2021

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Júlia a ospalý žralok. Přihlašte se a napište ho.

Verrrunka
20.05.2024 4 z 5

Bylo to skvělý! Nádherně a citlivě napsaný, smutný, boží ilustrace.
Já se často procházím v dětským oddělení a závidím těm dětem, co teď všechno vychází za skvělý knížky a tohle je přesně jedna z těch, kvůli který bych chtěla bejt dítě znova… ale naštěstí mám 3 svoje, takže si mužů na jejich průkazky půjčit co chci :-)

Šárka_D
11.05.2024 5 z 5

Kniha krásná obsahem i vizuálem, něco takového by se mi kolem devíti až třinácti let strašně líbilo, a vlastně se mi to líbilo i teď. Kromě krásného příběhu o nemoci v rodině dokáže vzbudit zájem i o témata moře a hvězd, prostředí majáku bylo navíc krásně dobrodružné. Pokud máte doma malého čtenáře, kupte mu to.

Anikkk
10.05.2024 4 z 5

Veľmi pekné čítanie pre 11-ročné deti. Vzťahy, kamaráti, rodičia, nepríjemní spolužiaci, šikanovanie, duševná choroba, dobrodružstvo a popri tom kopec užitočných informácií o žralokovi grónskom a aj iných živočíchoch, či faktoch o prírode, hviezdach a vesmíre. Všetko pekne v primeranom množstve a hĺbke danému veku. Tak, ako to má byť.
Poučné, zábavné a aj zaujímavé.
A v neposlednom rade, krásne ilustrované. :)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Júlia a ospalý žralok v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech3x