Juditin kříž přehled

Juditin kříž https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396060/mid_juditin-kriz-cxB-396060.png 4 19 19

Příběh jedné konvertitky ke katolicismu, jejího manželství a jednoho neobyčejného kříže, který se odehrává v 50.-60. letech v době koncilního a pokoncilního šílenství. Román ukazuje katastrofální rozvrat, který koncil vyvolal ve víře a životě kněží i laiků, a obrovský úpadek katolicismu v Anglii, ke kterému vedl. Knihu skvěle doplňuje předmluva profesora Petra Osolsobě.... celý text

Romány Náboženství
Vydáno: , Hesperion

Judith's Marriage , 1984

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Juditin kříž. Přihlašte se a napište ho.

alweryon
27.04.2024 4 z 5

Do formy románu přepsané myšlenky ze Zbytečného kněze.

Hned po dočtení jsem po letech přečetl Humanae Vitae.

Pro mě nakonec víc o manželství než o koncilu.

tonysojka
22.03.2024 4 z 5

Pro mě jako pro člověka, který do kostela chodí jen na pohřby nebo svatbu a o historii katolictví má jen velmi povrchní znalost, to bylo velmi zajímavé čtení.
Rozšířilo mi to pohled nejen na dějiny katolíků v Anglii,ale také poskytlo příběh o jejich životě a praktikách před Vatikánským koncilem a po něm;co pro ně znamenal,jak jim změnil životy.
Napsáno čtivě a citlivě autorem, který tyto změny prožil a ztvárnil v románu.

Netopyr07
01.02.2024 5 z 5

Podruhé jsem přelouskla Juditin kříž, když je de facto výročí II. vatikánského koncilu a dokážu pochopit pocity "laiků" na některé změny v liturgii a v prostoru kostela. Ale také žasnu nad tím, jak Judit alias konvertitka dokáže vést ty sáhodlouhé hlubokomyslné teologické rozhovory s knězem. V Anglii, kde byli mimo jiné anglikáni - a katolíci byli trpěni kdesi na okraji, musel skutečně být "přerod" po II. vatikánském koncilu těžký... Jdu se vrhnout na Mitru ;-)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Juditin kříž v seznamech

v dalších seznamech4x

katolická církev katolický tisk římskokatolická církev

Bryan Houghton
anglická, 1911 - 1992