Jožko Mrkvička Spáč přehled

Jožko Mrkvička Spáč
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/16723/jozko-mrkvicka-spac-16723.jpg 5 6 6

Jožko Mrkvička Spáč bol „pravidelným prispievateľom“ detského literárneho časopisu Slniečko od jeho obnovenia v roku 1969 – a napriek tomu, že jeho „mama“ Mária Ďuríčková musela po nástupe „normalizácie“ post šéfredaktorky tohto mesačníka opustiť, jeho zápisky sa stali medzi mladými milovníkmi literatúry takými obľúbenými, že v roku 1972 si vyslúžili aj knižné vydanie. Úžasná koláž textov Márie Ďuríčkovej a obrázkov Miroslav Cipára zo života neveľmi dobrého žiaka Jožka Mrkvičku. Ilustrácie Miroslava Cipára sú jednoducho geniálne, bez nich je tá knižka vlastne neprestaviteľná. Tak vierohodne napodobňujú štýl školáckych kresieb, až má človek pocit, že pán Cipár ich musel kresliť už vo veku školopovinnom.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jožko Mrkvička Spáč. Přihlašte se a napište ho.

haki34
18.11.2016 5 z 5

Povinna literatura !!!

scareface
20.06.2013 5 z 5

"V našej rodine sme štyria: ja, mvoj otec, Dunaj a Frída. Otec je veľmy dvoležití. Volá sa ako ja, ale račej je keď ho volajú pán majstr. Lebo on je obuvnýk. Robí v druzstevnej ďielni spolu s ujom Fundákom: oni dvaja.
Dunaj je ako mvoj brat ale je to pes. On má skvelí psí život: jedáva to čo ja, behať vje lepšie ako ja a keť dačo viparatí, vyharešia mňa. A do školi nemusí chodiť, ani vibrané slová sa učiť. Dujan má vlasne celí rok prázniny.
Frída je ako moja sestra ale je to koza."

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jožko Mrkvička Spáč v seznamech