Johnny a mrtví přehled

Johnny a mrtví https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/236986/mid_johnny-a-mrtvi-wGW-236986.jpg 4 192 192

Johnny série

Druhý díl volné trilogie o Johnnym. Tentokrát Johnny zjistí, že on jediný je schopen vidět duchy mrtvých lidí pohřbených na místním hřbitově. Dozví se, že magistrát chce hřbitov zrušit, pozůstatky mrtvých přestěhovat a vzniklé pozemky zastavět. Když to oznámí svým novým známým, dojde mezi nimi k velkému zděšení. Oni se stěhovat nechtějí a jsou pro to ochotni leccos podniknout. Bohužel, jejich svět je nehmotný, a tak si musí vypomoci telekinezí a podobnými metodami, které fungují v obou světech, jako třeba telefony, televize a počítače. Být mrtvý neznamená být hloupý, proto začíná lítý boj o hřbitov, který je jejich domovem.... celý text

Sci-fi Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Talpress

Johnny and the Dead , 1993

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Johnny a mrtví. Přihlašte se a napište ho.

Sybelle
06.02.2023 4 z 5

Druhý díl ze série mě nadchnul více než první. Je to už typická tvorba Terryho Pratchetta se vším všudy. Více prostoru dostanou i Johnyho přátelé. I přesto, že se jedná o kratší knížku, nabízí velmi pěkný příběh, kde zjistíte, že být mrtvý, není to nejhorší, co člověka může potkat. Naopak si to v tomto případě mrtvý užívají víc než živý.

mia.com
23.02.2022 5 z 5

Moc milý duchařský příběh :) Jen mi z prvního dílu chyběla Kirsty.

Broukodrak
07.08.2019 5 z 5

Johnny jednoho dne na hřbitově zjistí, že dokáže vidět mrtvé lidi (takzvané přestárlé občany) a spřátelí se s nimi. Časem spolu musí řešit problém: město chce hřbitov zbourat. Je hodně vtipné, že se to odehrává několik dní před Hallowenem a mrtví si chtějí dopřát také trochu zábavy.
Je to vážnější a ne tak vzdálené od našeho světa jako první díl, ale stejně to je dobré.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Johnny a mrtví v seznamech

v Právě čtených2x
v dalších seznamech1x