Jiřina Steimarová - Ničeho nelituju přehled

Jiřina Steimarová - Ničeho nelituju https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/104094/jirina-steimarova-niceho-nelituju-104094.jpg 4 9 9

Základním hnacím motorem pozoruhodného života herečky Jiřiny Steimarové (1916-2007) byla láska. S láskou prožila četné vzlety a pády - vzlety hodně nahoru a pády hluboko dolů. Byla to krásná, okouzlující žena z nejstaršího českého hereckého rodu. Kořeny rodiny, obdivuhodného hereckého klanu, sahají hluboko do století devatenáctého, překračují přes století dvacáté a v mladé generaci potomků mapují století jednadvacáté. Na svůj rod byla Jiřina Steimarová právem hrdá - a ve svém srdci nosila nejen talent, ale i noblesu a "elegance květ". Žár, oheň a pokoru. S tímto rodovým vybavením překonávala všechny kruté rány... Nikdo ji nikdy ničím nezlomil. Sílu jí vždy dala láska. K divadlu, herectví, rodině, dětem, svým mužům... také k přátelům a žákům. Jiřina Steimarová byla mimořádná ženská, obdivuhodná v mnoha směrech. Rozdávala energii, radost a naději. I její smysl pro humor byl vzácný - v tomto ohledu byla originální, jedinečná. Takové jsou i její knižní vzpomínky.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jiřina Steimarová - Ničeho nelituju. Přihlašte se a napište ho.

Fanda74
20.04.2021 3 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu a vlastně se mi to líbilo. Biografie mam rad i když Jiřinu Steimarovou jako herečku neznám, ale je to kus historie. Na me možná zbytečně krátké.

Mrejča
30.03.2021 4 z 5

Vyprávění o životě, který nebyl vždycky jako ze žurnálu.

Marisol
06.10.2020 5 z 5

Vzhledem k tomu, že herečka Jiřina Steimarová byla maminkou dvou známých herců, babičkou neméně známých hereček (A. Polívková a B. Kodetová) a sama pocházela ze slavného hereckého rodu, je knížka opravdu velice zajímavá. Její příběh je celkem smutný a to zejména vzhledem k době, ve které žila, zejména zamlada. Moc se mi (stejně jako v jiných vzpomínkovych knížkách prvorepublikových herců) líbilo vykreslení meziválečného období. A jako bonus dobové fotografie. :-) Rozhodně stojí za přečtení.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jiřina Steimarová - Ničeho nelituju v seznamech

1996  80%Život plný kotrmelců