Jiné slunce přehled

Jiné slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114306/jine-slunce.jpg 4 3 3

Můj duchovní životopis. Olivier Clément, původně z ateistické rodiny, se během války setkal se strachem a smrtí. Zároveň objevil i krásu života a konvertoval ke křesťanství. Následující setkání s pravoslavným teologem Vladimírem Losskim ho ovlivnilo natolik, že se z něj stal jeden z nejvýznamnějších francouzských pravoslavných teologů. Tato kniha je jeho duchovní autobiografií, pro západního křesťana je výborným svědectvím o pravoslavné spiritualitě. O. Clément zde dává čtenářům nahlédnout do velikosti pravoslavné teologie, o což se během svého života na poli ekumenismu stále snažil.... celý text

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Paulínky

L'autre soleil: Quelques notes d'autobiographie spirituelle , 1975

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jiné slunce. Přihlašte se a napište ho.

Pavla-Adina
28.08.2022 3 z 5

Těžší teologicko-filozofický text jsem dočetla přesto dokonce. Kniha byla pojata jako pocta autoru. Přiznávám, že mi souvislosti asi částo dost utíkali, občas jsem četla jednotlivé formule jako báseň včetně její složitosti a tajemnosti. Zajimavý počin, pro mě to bylo velkou náhodou, že jsem se k tomuto dílu dostala přes moře veškeré dnešní dostupné literatury.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jiné slunce v seznamech

teologie spiritualita