Zbojnícka mladosť přehled

Zbojnícka mladosť https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77940/jergus-lapin-zbojnicka-mladost-BVd-77940.png 4 40 40

Vrchársky chlapec Jerguš Lapin chodieva s kamarátmi na tajné oberačky do záhrad, lapá bosoráckym pohľadom vyplašené vtáky, prežíva prvú ľúbosť...a predsa je iný. Odvážny, nebojácny, vždy si zastane slabšieho.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Zbojnícka mladosť. Přihlašte se a napište ho.

Majto
19.06.2022 4 z 5

Jedna z prvých kníh, ktoré som kedysi prečítal. Priznám sa, že presne viem, čo ma na nej vtedy zaujalo a prečo som ju celé detstvo mal za najlepšiu knihu. Dnes na mňa síce pôsobila trochu detsky (veď pre ne aj je písaná), no stále je na nej čo obdivovať. Okrem spomenutých nádherných opisov krajiny a prírody aj dokonalé ilustrácie pána Kallenbergera.

Lessana
13.11.2020 3 z 5

Na Jerguša Lapina a vôbec na Ľuda Ondrejova mám rýdzo nostalgické spomienky. Zbojnícka mladosť bola totiž jedna z prvých kníh, ktoré som si ako dieťa vypožičala z knižnice. V čase, keď začala v mojom živote éra nadchnutia sa pre knihy, ako aj pre ten príjemne šteklivý pocit, keď je človek v obklopení nespočetného množstva kníh v tichu spomínanej inštitúcie - knižnice :).

Marekh
25.08.2020 4 z 5

Knihu jsem četl v minulosti v dospělém věku. Nevzpomínám si už, od koho jsem knihu získal, ale patrně to byla kniha od dědy. :)

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Zbojnícka mladosť v seznamech

Ľudo Ondrejov